Džudisti uspješni u Laktašima

0

U Aleksandrovcu u dvorani „Nenad Baštinac“ kod Laktaša je u subotu 20. februara održano Prvenstvo Republike Srpske za seniore i seniorke u džudou.

Učešće je uzelo oko 150 takmičara, a među njima i džudo klubovi iz Pala, DŽK „Rajko Kušić“ i DŽK „Romanija“.

Članovi DŽK „Rajko Kušić“ koji su osvojili tri medalje i ujedno se plasirali na seniorsko prvenstvo BiH. Nikola Rističević je uzeo bronzu dok su Sara Tadić i Miljana Gajović osvojile srebro.

Takmičarka Džudo kluba „Romanija“ Jelena Arnautović osvojila je zlatnu medalju u kategoriji +78kg i proglašena za najbolju takmičarku na takmičenju.

Takmičare očekuje prvenstvo BIH koje se održava u Trebinju što ce joj ujedno biti kvalifikacije za međunarodna takmičenja na evropskom i svjetskom nivou.