Đurđina Gajović prvakinja RS u šahu do 10 godina

0

Na 23. Kadetskom i omladinskom prvenstvu Republike Srpske u šahu, koje se održavalo u Banji Dvorovi, Đurđina Gajović član šahovskog kluba „Romanija“ Pale je osvojila prvo mjesto u kategoriji djevojčica do 10 godina.

Đurđina je cijelo takmičenje odigrala na visokom nivou osvojivši zlatnu medalju bez poraza. Ovim rezultatom ona se plasirala na državno takmičenje koje se odražava u Banji Vrućici u maju, a takođe je osvojila i desetodnevni boravak na moru, u Bečićima gdje je obezbjeđen smještaj za sve pobjednike po kategorijama.

U slučaju da osvoji jedno od prva dva mjesta na državnom prvenstvu, obezbijediće učešće na evropskom ili svjetskom prvenstvu. Pored Đurđine nastupilo je još 8 mladih Paljana, ostvarivši zapažene rezultate u svojim kategorijama, a nedostajalo je malo koncentracije da se osvoji još dvije medalje u muškoj konkurenciji jer su u posljednjem kolu izgubili Dario Šiljegović (do 12 godina) i Filip Đalić (do 10 godina). Ekipu je vodio njihov trener FIDE Instruktor Boris Popić.

Konačan plasman:

Đurđina Gajović 1. mjesto (do 10 god.), Tatjana Todorović 7. mjesto (12), Ivan Marković 7. mjesto (10,) Pavle Brčkalo 7. mjesto (12), Dario Šiljegović 8. mjesto (12), Filip Đalić 8. mjesto (10), Luka Lazić 14. mjesto (14) ,Petar Jukić 15. mjesto (8), Bane Marković 20. mjesto (12).

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/kadetsko-sahovsko-prvenstvo-rs-april-2016/] width=[54] height=[54] title=[Đurđina Gajović prvakinja RS u šahu do 10 godina] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}