Spektakularnim finalom spuštena zavjesa na Svetosavski turnir u malom fudbalu

0

Sinoć je u SPC Peki pred oko 1500 gledalaca odigrano finale Svetosavskog turnira u malom fudbalu između MNK Centar iz Sarajeva i Željo Auto.

Majstori malog fudbala su publici priredili spektakularnih 40 minuta, a na kraju je slavio Željo Auto, rezultatom 4:1 (3:0).

Prvak BiH u futsalu MNK Centar je imao inicijativu i više loptu u svojim nogama, ali su igrači Želje odigrali odbranu na vrhunskom nivou i preko nekoliko sjajnih transformacija u kontra napadu stigli do nedostižne prednosti od 3:0. Sjajno je istrčao Erić i golovima u 4. i 12. minutu donio veliku prednost koju je uvećao Novoselac pred kraj poluvremena (foto).

Meč je prelomila greška da Centar već u prvim minutama drugog poluvremena zaigra sa golmanom – igračom na parketu. Igrači su bili nedovoljno koncentrisani i zagrijani za nastavak, pa je Ikonić lako pospremio loptu sa svoje polovine u metu za 4:0. Počasni pogodak je postigao Kahvedžić tri minuta prije kraja.

Dodjelom priznanja i pehara je spuštena zavjesa na Svetosavski turnir u malom fudbalu „Pale 2015“ godine.

Za najboljeg golmana je proglašen Pandurević Miloš koji je sjajnim intervencijama u finalu potpuno zaslužio ovo priznanje. Za najboljeg igrača je proglašen Erić Ognjen koji je odigrao standardno na visokom nivou u odbrani i u napadu sa dva gola u finalu, takođe zasluženo dobio ovo priznanje.

Publika je najbolje aktere turnira ispratila aplauzom, a organizator, opština Pale je najavila da će sljedeće godine nagrada za pobjednika turnira biti povećana sa 3000 na 5000 KM.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/svetosavski-turnir-pale-2015-finale/] width=[54] height=[54] title=[Finale Svetosavskog turnira] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[90]}

MNK Centar – Željo Auto 1:4 (0:3)