Snježana Borovčanin osvojila dvije zlatne medalje

0

SOKOLAC – Snježana Borovčanin iz Skijaškog kluba „Glasinac“ sa Sokoca osvojila je u senirskoj konkurenciji dvije zlatne medalje u nordijskom skijanju na Kupu Zlatibora i zapadne Srbije.

Borovčaninova je na ovom dvodnevnom takmičenju osvojila zlatne medalje u trci na pet kilometara i u sprintu na 1,5 kilometar.

Na ovom takmičenju Anđela Samardžija iz Skijaškog kluba „Glasinac“ osvojila dvije bronzane medalje u konkurenciji starijih pionirki u trkama na pet i na jedan kilometar.

Mlađa pionirka Marija Nešković osvojila je dvije bronzane medalje, mlađa pionirka Dejana Samardžija zlatnu i srebrenu medalju, a Marko Bakmaz, mlađi pionir, dvije bronzane medalje.

Andrea Bjelica iz ovog kluba osvojila je treće mjesto u konkurenciji cicibana na stazi dužine 1,5 kilometar.

Na ovom takmičenju nastupilo je 14 skijaških klubova iz Republike Srpske, Crne Gore i Srbije sa više od 100 skijaša.