Skočo osvojio zlatnu medalju u bacanju kugle

0

SOKOLAC – Član Atletskog kluba /AK/ „Glasinac“ sa Sokoca Dejan Skočo pobijedio je u bacanju kugle u konkurenciji juniora i osvojio zlatnu medalju na drugom Međunarodnom atletskom mitingu u Sremskoj Mitrovici.

Atletičar ovog kluba Aleksandar Lučić zauzeo je četvrto mjesto u bacanju koplja, dok se njegov klupski kolega Đorđe Kosorić u bacanju koplja nije plasirao među osam takmičara u konkurenciji juniora.

Na ovom takmičenju, održanom proteklog vikenda, čiji je organizator bio Atletski klub „Srem“ iz Sremske Mitrovice, nastupilo je više od 200 takmičara iz više zemalja.

Na sokolačkom stadionu Bara 9. maja biće održano finale Malih olimpijskih igara u atletici za učenike osnovnih i srednjih škola iz Republike Srpske, a 10. maja pionirsko prvenstvo BiH u atletici.