Osvojeno 13 medalja na prvenstvu BiH

0

SOKOLAC – Atletičari Atletskog kluba „Glasinac“ iz Sokoca osvojili su tri zlatne, sedam srebrnih i tri bronzane medalje na prvenstvu BiH za seniore koje je proteklog vikenda održano u Zenici.
Zlatne medalje osvojili su Gorana Cvijetić u trci na 100 metara prepone, Sara Lučić u skoku u vis i Anja Čolaković u troskoku.

Srebrne medalje osvojili su Gorana Cvijetić u trci na 100 metara, Draženka Gavrić u trkama na 800 i 3.000 metara, Mladena Petrušić u bacanju kugle i skoku u dalj i Anđela Kovačević u bacanju koplja i štafeti četiri puta 100 metara.

Bronzane medalje pripale su Ani Simić u trci na 3.000 metara, Milici Jović u bacanju diska i Anji Čolaković u trci na 400 metara.

U ukupnom plasmanu seniorke „Glasinca“ zauzele su drugo mjesto sa 39 bodova, poslije atletičarki „Borca“ iz Banjaluke sa 43 boda.