„Slavija“ slavila evrogolom Regoje

0

Prošlogodišnji finalisti Kupa BiH, Slavija i Sloboda, u ovogodišnjem prvenstvenom okršaju nisu prikazali dopadljiv fudbal. Slavija je imala blagu terensku inicijativu svih 90 minuta, a malobrojni gledaoci zapamtiće samo rezultat 2:1. Slavija je krenula otvoreno od prve minute, a nakon par šuteva Darka Spalevića, prvu zreliju priliku imao je Todorović u 12. munutu. Vezistu ’’sokolova’’ odlično je uposlio Jovanović, ali je njegov šut zaustavio golman Divković. Terensku nadmoć Slavija je krunisala u 27. minuti kada je Regoje centrirao sa desne strane, a Igor Radovanović iz blizine poslao loptu u nebranjeni dio mreže. Iako je Slavija diktirala tempo igre, tri minute prije odlaska na odmor gosti su uspjeli da izjednače, kada je Smajlović vješto iskoritio grešku domaće odbrane i poslao loptu u praznu mrežu.

Domaći su u 58. munutu imali idealnu priliku da dođu do novog vođstva. Samir Jogunčić je igrao rukuom u svom kaznenom prostoru, ali je udarac Darka Spalevića sa penala odbranio Divković. Ono što nije uspio Spalević iz jedanaesterca jeste Bojan Regoje iz slobodnog udarca sa preko 20 metara kada je pogodio lijeve rašlje protivničkog gola.

SLAVIJA – SLOBODA 2:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 I.Radovanović (27) 1:1 Smajlović (42), 2:1 Regoje (80), stadion: SRC Slavija, gledalaca: 600, sudija: Dragan Skakić (Gradiška), pomoćnici: Bilal Bogilović (Sarajevo) i Rodoljub Topić (Čelinac), delegat: Milan Vuksan (Banja Luka), žuti kartoni: Spalević, Regoje (Slavija), Zonić (Sloboda).

SLAVIJA: Dujković, Milinković (od 64. Odović), Regoje, Papaz, Simić, Spalević, Tadić, Todorović (od 80. Oglečevac), Jovanović, Stanković, I.Radovanović (od 84. Pušara). Trener: Milomir Odović.

SLOBODA: Divković, Efendić, Crnogorac, Jogunčić (od 60. Karadža), Zoletić, Malkić, Sadiković, Okanović (od 64. Mujić), Smajlović, Al.Bekić (od 46. Zonić), Mostarlić. Trener: Vlatko Glavaš.

(Foto: Rade Vasić / RTV IS)