Slavija savladala GOŠK iz Gabele

0

ISTOČNO SARAJEVO – Fudbaleri Slavije su u 21. kolu Premijer lige zasluženo pobijedili ekipu Goška rezultatom 2:1, te time prekinuli crni niz od pet domaćih utakmica bez pobjede.

Domaća publika se radovala već u prvoj minuti. Igrala se 48. sekunda kada su kombinovali Feđa Dudić i Dejan Rašević. Ovaj drugi pogađa stativu, a Zoran Kokot sjajno reaguje i šalje loptu iza leđa golmana Antonija Solda. Bolju igru popularni “sokolovi” su krunisali u 36. minuti. Štoper Radosav Aleksić sjajno prolazi trojicu gostujućih igrača upošljava Raševića koji nesebično asistira Feđi Dudiću koji sa desetak metara udvostručava prednost domaće ekipe. U nastavku i Gošk postiže pogodak. Rezervista Ramazan Bišević upošljava Marka Jordana koji se bolje snalazi od domaćih igrača i postiže pogodak sa petnaestak metara sa lijeve strane. Mogla je Slavija do kraja susreta postići još koji pogodak da su u završnicama napada Ivan Mamić i Dejan Rašević bolje reagovali.

Strateg popularnih “sokolova” Milomir Šešlija nije krio zadovoljstvo igrom i rezultatom njegove ekipe.

– Nezasluženo smo izgubili od Željezničara i trebalo je igrače psihološki vratiti. Čestitam svojim igračima na prikazanoj igri i rezultatu. Imali smo terensku inicijativu, stvarali prilike za razliku od Goška koji je stvorio svega dvije ozbiljnije prilike i iz jedne postigao pogodak. Pokazali smo htjenje i želju i ostvarili smo apsolutno zasluženu pobjedu, ponosno je prokomentarisao Šešlija.

On je govorio i o navodnim pričama, koje su bile aktuelne prije početka utakmice, da će Slavija pustiti Gabeljane da osvoje tri boda.

– Prije svega želim momcima da čestitam što su na pravi način podnijeli psihološki pritiskak upućen na njih, stručni štab i upravu da ćemo Goška pustiti da pobjedi. Da to nije istina pokazali smo danas i ove netačne glasine samo predstavljaju udar na reputaciju kluba i upućene su od strane neprijatelja kluba, poručio je strateg Slavije Milomir Šešlija.

Ovom pobjedom Slavija je došla do cifre od 33 osvojena boda, te se trenutno nalazi na šestoj poziciji sa svega jednim bodom manje od pozicije koja vodi u Evropu.

FK SLAVIJA – FK GOŠK 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kokot (1), 2:0 Dudić (36), 2:1 Jordan (57).
Stadion: SRC Slavija, Istočno Sarajevo.
Gledalaca: 300.
Sudija: Husein Terzić (Travnik).
Žuti kartoni: Svitlica, Rašević, Perišić, Aleksić (Slavija), Šabanović, Kojić, Bonacin, Paponja (Gošk).

SLAVIJA: Dujković, Aleksić, S. Radovanović, Popović, Svitlica, Dudo, Perišić, Jovanović (od 32. minuta Mamić), Kokot (od 66. minuta Pušara), Rašević, Dudić (od 90. minuta Đorđević). Trener: Milomir Šešlija.

GOŠK: Soldo (od 72. minuta Sušac), Šabanović, Kojić, Bošnjak, Bonacin, Maksumić (od 46. minuta Bišević), Ivičić, Ramović, Paponja, Jusufbašić, Jordan. Trener: Davor Mladina.

Igrač utakmice: Zoran Kokot (Slavija).