Slaba „Mladost“ u Gacku bolja od „Romanije“

0

U utakmici 17. kola Prve lige RS u slaboj fudbalskoj predstavi u Gacku, domaća „Mladost“ je minimalnim rezutatom savladala oslabljenu „Romaniju“ sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postignut je iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti u 13. minutu, a djelo je igrača „Mladosti“ Radovića. Oko 200 gledalaca na stadionu u Gacku, gledalo je siromašnu utakmicu slabog kvaliteta. „Mladost“ je napadala, „Romanija“ se bez šestorice standardnih (čišćenje kartona i povrede) branila i preko kontre pokušavala napraviti nešto više. Jedinu pravu priliku je imao Blagojević u 15. minutu kada je odličnim udarcem sa 10 metara pogodio prečku.

Za razliku od gostiju „Mladost“ je imala mnogo više prilika, koje nije stvorila akcijama, već velikim greškama odbrane naše ekipe. Istakao se odlični Jolović, koji je uspješno zamjenio Remića i danas bio jedina svijetla tačka u našem timu. Na kraju velika 3 boda za ekipu „Mladosti“ koja je sakupila 17 bodova uz utakmicu manje, za razliku od naše ekipe koja će ostati na 10. poziciji sa 19 bodova zahvaljujući lošim igrama konkurenata za ispadanje iz Prve lige RS.

„Romanija“ u sljedećem kolu u subotu 3.aprila u 15 i 30 časova na Palama u gradskom derbiju dočekuje „Famos“ iz Vojkovića. Kolo poslije dolazi direktni konkurent za ispadanje ekipa „Sloge“ iz Trna, pa 17.aprila naši fudbaleri putuju na noge fenjerašu Ljubiću, koji svoju utakmicu 16. kola igra sutra. „Romanija“ mora pobjediti u sljedećim utakmicama kako bi pobjegla iz opasne zone.