Šabački „Sind“ pobjednik međunarodnog turnira

0
Šabački

MILIĆI – Ekipa „Sind“ iz Šapca pobjednik je međunarodnog turnira u malom fudbalu, koji je održan u Milićima, a na kojem se u proteklih sedam dana takmičilo 14 ekipa iz Srbije, Federacije BiH i Republike Srpske.

Šapčani su sinoć u finalnom susretu, nakon neizvijesnog toka u kojoj su se obje ekipe smjenjivale u vođstvu, pobijedili ekipu „Elektro-Bijeljina“, rezultatom 3:2, te time, uz pobjednički pehar, osvojili i vrijednu novčanu nagradu od 10.000 KM.

Turnir je odigran u okviru „LJetnog festivala kulture i sporta Milići 2018“, koji svake godine organizuje kompanija „Boksit“ iz Milića, a generalni sponzor turnira bilo je milićko „Drina osiguranje“, koje je za ovogodišnje takmičenje obezbijedilo nagradni fond od 24.000 KM.

Pomoćnik izvršnog direktora u „Boksitovom“ Sektoru za turizam i kulturno- sportske aktivnosti Milenko Lalović rekao je Srni da je i ove godine turnir okupio jake učesnike iz regiona.

„Zadovoljni smo i zbog toga što je turnir privukao veliki broj gledalaca koji su, vjerujem, imali priliku da uživaju u kvalitetnim fudbalskim predstavama“, rekao je Lalović.

U meču za treće mjesto prošlogodišnji pobjednik turnira, milićko „Drina osiguranje“ savladalo je vlasenički „Tehnometal“.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Denis Ramić iz šabačkog „Sinda“, najbolji golman je Danijel Ružičić iz „Elektro-Bijeljine“, a najbolji strijelac bio je Vitalij Borisov iz „Sinda“, koji je postigao sedam golova.