Rudar – Romanija 2:6

0

Rudar – Romanija 2:6, Romanija prva!

Fudbaleri Romanije su u gostima pregazili ekipu Rudara iz Ugljevika i poslije subote nalaze se na prvom mjestu, a da li će ostati zavisi od današnjih utakmica druge lige RS.

Razlika u klasi je bila očigledna već od početka utakmice, kada su Paljani imali već u osmom minutu predsnost od 2:0. Strelci su bili Blagojević i Aleksić. Poslije vodstva i lepršave igre. došlo je do oscilacija u igri, naročito u zadnjoj liniji, što je po malo i shvatljivo jer su nedostajala tri glavna igrača: Gutalj, Samardžić i Govedarica.

Prvo je dosuđen sumnjiv penal za domaćina, a malo poslije toga i kardinalna greška zadnje linije i za tili čas bilo je 2:2. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu nova priča. Veznjaka Mičetu zamjenio je Đapić koji je u zadnjoj liniji zamjenio Vilareta, a Vilaret je pomjeren u vezu i već u petom minutu drugog poluvremena bilo je 3:2 za Romaniju, strelac Blagojević.

Do kraja utakmice napadi Rudara su bili bezopasni, dok je Romanija svoje kontra napade završavala u 2-3 poteza, brzo, precizno i rutinski. Četvrti gol za Romaniju djelo je Kneževića iz penala u ’65 minutu. Het-trik Blagojevića u ’78 minutu za 5:2,a tačku na utakmicu u Ugljeviku stavio je Obrenović u ’85 minutu, svojim prvim golom u dresu Romanije. Čak 16 postignutih golova u tri utakmice Romanije, stavljaju je na vrh najefikasnijih ekipa lige. Romaniju u srijedu očekuje kup RS u Nevesinju, protiv Veleža, a već u subotu na Pale dolazi Boksit iz Milića.

Romanija je igrala u sastavu: Mrkaja, Jovanović, Vukadin, Pljevaljčić, Vilaret, Delipara, Aleksić (Kovačević ’60), Mičeta (Đapić ’45), Granzov (Obrenović ’70) Blagojević, Knežević.