Romaniji jesenja titula!

0

Fudbaleri Romanije okitili su se titulom jesenjeg šampiona Druge lige Republike Srpske – grupa istok, pobijedivši u posljednjem kolu trećeplasiranu ekipu Han Pijeska rezultatom 3:0. Na ovaj način je naša ekipa sastavljena od provjerenih prvoligaških igrača još jednom potvrdila da joj je mjesto među najboljim ekipama u Republici Srpskoj.

Sama utakmica je bila dosta teža nego što to sam rezultat govori. Svjesni značaja utakmice, naši fudbaleri su krenuli poprilično rezervisano u meč, pa nismo mogli vidjeti tako atraktivnu igru kakva se ove jeseni često viđala na gradskom stadionu. Han Pijesak se veoma dobro branio, bez ikakvih namjera da ugrozi gol domaćina, ali mu ni to ipak nije bilo dovoljno da sačuva svoju mrežu do poluvremena. U 22. minutu, nakon akcije koja i nije puno obećavala, pogodio je najbolji strijelac lige ove jeseni, Nemanja Knežević.

U nastavku se Romanija opredijelila da čuva stečenu prednost, ili je bar tako izgledala igra naših momaka. Itekako se primijetilo odsustvo Savića koji je pauzirao zbog žutih kartona, ali takođe, nosioci Romanijine igre na sredini terena, Aleksić i Delipara su bili potpuno neprimijetni. Uprkos takvoj igri, Blagojević je u 77. minutu uspio da pretrči odbranu gostiju i poveća vodstvo na 2:0. Svega pet minuta kasnije, Knežević definitivno otklanja svaku dilemu oko pobjednika kaznivši jedno neuspiješno istrčavanje gostujućeg golmana,  za konačnih 3:0.

Šta reći na kraju – Romanija uprkos brojnim problemima sa kojima se suočavala prije svega na gostujućim terenima, gdje su joj na svaki mogući način otimani bodovi, potpuno zasluženo ulazi u proljetni dio sezone sa prve pozicije na tabeli. Tim sa ubjedljivo najviše postignutih golova u ligi (41gol ), sa najboljim strijelcem lige Kneževićem (18 golova), sa novim trenerom Draganom Radovićem koji je na četiri utakmice ostvario isto toliko pobjeda i ne zaslužuje ništa drugo nego da im se od srca čestita i poželi sreća u nastavku takmičenja.

FK Romanija – FK Han Pijesak 3:0

Strijelci: 1:0 Knežević (22), 2:0 Blagojević (77), 3:0 Knežević (80), stadion: SC „Vlajko Petrović“, gledalaca: 300, sudija: Stevo Simić (Ugljevik) 7, pomoćnici: Bojan Rakić (Ugljevik) i Jadranko Jovanović (Bijeljina), delegat: Dragan Lale (Istočno Sarajevo), žuti karton: Delipara (Romanija).

Igrač utakmice: Nemanja Knežević (Romanija) 8.

Romanija: Vujinović 7, Pljevaljčić 7, Gutalj 7, Delipara 7 (od 88. Mičeta -), Govedarica 7,5, Erić 7,5 (od 80. Granzov -), Vukadin 7, Aleksić 7,5, Knežević 8, Vilaret 7,5 (od 80. Jovanović -), Blagojević 7,5. Trener: Dragan Radović.

Han Pijesak: Maksimović 7, Lazarević 6, Ćeranić 6, Ćirjanić 6,5, Borković 6, Pejić 6, M. Đerić 6,5, Planinčić 6, Stanić 6, Pejanović 6, Ećimović 6. Trener: Vitomir Petrašinović.

Rezultati 15. kola

PUČILE: Gorica – Lokomotiva 3:1, DONjI ŠEPAK: Napredak – Milići 2:1, ŠEKOVIĆI: OFK Šekovići – Rudar 3:4, VLASENICA: Vlasenica – Mladost (R) 0:0, JANjA: Podrinje – Mladost (VO) 2:2, DVOROVI: Proleter – Mladost (S) 2:1, NEVESINjE: Velež – Podrinje (T) 4:2, PALE: Romanija – Han Pijesak 3:0