„Romanija“ u gradskom derbiju savladala „Famos“

0

Fudbaleri „Romanije“ su pred oko 400 gledalaca, na teškom i neravnom terenu savladali „Fomos“ iz Vojkovića rezultatom 1:0. Jedini pogodak je postigao Veljko Aleksić u 87. minutu, nakon asistencije Blagojevića. Kapiten „Romanije“ je bio priseban i rutinski sa nekih 7-8 metara poslao loptu u desni donji ugao za veliko slavlje i velika tri boda. „Romanija“ je tokom cijelog susreta bila daleko bolji rival i imala konce igre u svojim rukama. Neravan teren je usporavao i prekidao akcije naše ekipe, dok su igrači „Famosa“ pokušavali dugim loptama i kontra napadima ugroziti domaći gol, međutim osim par šuteva sa distance, gosti nisu imali izglednijih prilika. Najbolje prilike na utakmici za Romaniju je propustio Blagojević Marko, koji se nekoliko puta poigravao u petercu gostiju, ali je bio ili neprecizan ili su ga gostujući igrači na vrijeme blokirali.

Odličnu šansu je imao i strelac jedinog pogotka na utakmici Aleksić, nekoliko minuta prije postignutog gola, ali je sa samo nekoliko metara promašio odličnu šansu. Na kraju kada su ljubitelji fudbala polako gubili strpljenje, Aleksić je pogotkom donio velike bodove Romaniji, koji je čuvaju na 10. poziciji.

U narednom kolu, „Romanija“ bije bitku za „čupanje“ iz opasne zone. Na Pale u subotu 10. aprila u 15 i 30 časova dolazi „Sloga“ iz Trna, trenutno 12. ekipa na tabeli. „Romaniji“ u obzir dolazi samo pobjeda i nadamo se da će naši igrači uprkos velikoj besparici i krizi smoći snage da dobiju i ovaj meč.