Romanija srušila tradiciju, ponovo na čelu!

0

Fudbaleri Romanije su u derbiju sedmog kola na Palama srušili tradiciju i poslije sedam godina osvojili bodove protiv ekipe Napretka iz Šepka, bilo je 4:3 (2:1). Odlično izdanje ekipe Romanije pred oko 250 gledalaca na Palama, za prvo mjesto na tabeli poslije subote. Domaćin je poveo u ’10 minutu, centaršut Savića sa desne strane je od stativu završio u mreži Napretka. Prelijep gol sa 30 metara uz dosta sreće. Gost se vraća u igru i u ’30 minutu, Romanija ponovo poslije prekida prima pogodak, odličan u skoku bio je Jovanović. Za konačan rezultat prvog poluvremena pobrinuo se Delipara pred sam kraj prvog poluvremena, sjevnula je lijevica, a lopta je završila u donjem desnom uglu Pantelića.

Drugo poluvrijeme je počelo dobro po domaćina. Poslije nekoliko preciznih pasova već u ’55 minutu, loptu sa desne strane centrira Vukadin, na loptu natrčava Knežević i poslije odlične odbrane Pantelića, Blagojević smješta loptu u mrežu za 3:1. Ubrzo potom ponovo slična situacija poslije centaršuta Vukadina, loptu propušta Blagojević za Kneževića, koji prekrasnim udarcem desnom nogom sa dosta efea, šalje loptu u desni ugao Pantelića za 4:1! Da je Napredak odlična ekipa i da ne smije biti opuštanja pokazao je nastavak igre, kada gost poslije kornera i očitog prekršaja nad golmanom Romanije Stanišićem, smanjuje na 2:4. Pred sam kraj utakmice ponovo opuštanje odbrane i ponovo pogodak u mreži Romanije, bilo je 3:4, igrao se ’85 minut. Ispostavilo se da je to bio i konačan ishod meča. Na kraju odlično izdanje Romanije, za prvo mjesto na tabeli poslije subote. Da li će se plavi zadržati na prvom mjestu zavisiće od Mladosti iz Velike Obarske koja će ugostiti ekipu Mladosti iz Rogatice. Romaniju već u srijedu očekuje duel u Šekovićima, a već u subotu na Pale dolazi odlična ekipa Vlasenice.

Romanija: Stanišić, Pljevaljčić, Vukadin, Samardžić, Govedarica, Granzov (’85 Gutalj), Savić, Delipara, Aleksić, Blagojević, Knežević (’75 Mičeta)