Romanija savladala Rudo i obezbijedila prelazak u viši rang

0

Fudbaleri Romanije su praktično završili posao u Regionalnoj ligi grupa jug, tako što su u nedjelju 11.05.2014. godine u Palama savladali ekipu iz Rudog sa 2:0 (1:0).

Za razliku od prethodnog susreta i poraza od Hercegovca naši fudbaleri su ozbiljnije pristupili utakmici i zasluženo nadigrali gosta.

Romanija i Rudo su igrali koliko im je teren dozvoljavao. U nekoliko navrata viđene su dobro organizovane akcije i solidni pokušaji da se ugrozi gol Mojsilovića.

U 33. minutu Gardović je doživio težu povredu noge, pa je reagovala hitna pomoć, a umjesto njega u igru je ušao Novaković.

Lijep gol, od prečku je u 45. minutu postigao Zeković. Na 2:0 je nakon centaršuta sa lijeve strane glavom povisio Terzić. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat.

Romanija je sa ova tri boda obezbijedila prvu poziciju i direktno se plasirala u Drugu ligu Republike Srpske, grupa istok. Do kraja prvenstva ostala su još dva kola. U nedjelju plavi će igrati u Palama protiv Stakorine (16.00 h), a za 14 dana naši igrači gostuju u Bileći.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/fk-romanija-fk-rudo-maj-2014/] width=[54] height=[54] title=[FK Romanija – FK Rudo] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

FK Romanija – FK Rudo 2:0 (1:0)