„Romanija“ čudom do boda!

0

Pred samo izbacivanje teksta, na Palama se desilo čudo! „Romanija“ je stigla u posljednjih nekoliko minuta prednost „Radnika“ od 1:3 i kompletan tekst članka je otišao na „remont“ i drago nam je što je tako. Za trenutke koje nam je priredio Marko Blagojević napisali bi tekst ispočetka još bar dvadeset puta.

U 14. kolu nastavka prvenstva Prve lige RS u fudbalu „Semberci“ su bili bolji od „Vučice“ na Palama po teškom terenu pred oko 100 gledalaca sve do 89. minuta i vodili sa 1:3 i kada je malo ko očekivao čudo, sjevnuo je evrogol sa 25 metara Marka Blagojevića. U sudijskoj nadoknadi, nakon odlične akcije dosuđen je drugi jedanaesterac na utakmici za „Romaniju“ i da drama bude veća, Blagojević je promašio i drugi jedanaesterac! Lopta mu se ponovo odbila u noge i Marku nije bilo teško da izjednači rezultat na 3:3!

Utakmica je zbog loših uslova i snijega na terenu, kasnila 25 minuta. Naša ekipa je dobro otvorila utakmicu utakmice i rano povela sa 1:0 pogotkom M. Blagojevića u 10. minutu. „Romanija“ je kod 1:0 pogodila prečku i imala nekoliko sjajnih polu-šansi. U 20. minutu „Radnik“ preuzima inicijativu i stvara nekoliko odličnih prilika, ali se ističe golman „Romanije“ Remić Dušan u nekoliko navrata. Inicijativa „Radnika“ se isplatila u 30. minutu kada Vujić Filip postiže svoj prvi pogodak. Nekoliko minuta kasnije jedanaesterac za „Romaniju“ promašuje Veljko Aleksić, a kazna za promašen jedanaesterac stiže nekoliko minuta kasnije kada se u listu strijelaca ponovo upisuje Vujić.

Drugo poluvrijeme je ličilo na početak prvog. Već u 50. minutu „Romanija“ ponovo pogađa prečku, nakon blage inicijative. U 59. minutu, jedanaesterac za „Radnik“ nakon odličnog prodora Vujića. Precizan je bio Takovac za 3:1. „Radnik“ je imao odličnu šansu za 4:1, ali se ispriječio odlični Remić.

Do kraja utakmice „Roma“ se borila i pokazala čelične živce. Voditelj na radiju Republike Srpske je već otpisivao našu ekipu, da bi se na kraju desilo čudo u koje bi malo ko povjerovao. Nismo imali sreće tokom cijelog meča sa realizacijom i kada smo pomislili da će „Radnik“ ponovo odnijeti tri boda, sreća je najzad proradila! Odlično! Sve čestitke našim momcima!

U sljedećem kolu naši igrači putuju u Teslić, ekipi „Proletera“.

ROMANIJA – RADNIK 3:3 (1:2)

Strijelci: 1:0 M. Blagojević (10), 1:1 Vujić (30), 1:2 Vujić (43), 1:3 Takovac (59), 2:3 M. Blagojević (88), 3:3 Blagojević (90+), stadion: „Vlajko Petrović“ u Palama, gledalaca: 100, sudija: Dragan Petrović (Banja Luka) 7, pomoćnici: Milan Docić i Goran Lepir (oba iz Banje Luke), delegat: Milovan Vuković (Laktaši), žuti kartoni: Gutalj, Mičić (Romanija), Gašević (Radnik).

Igrač utakmice: Marko Blagojević (Romanija) 8,5.

Romanija: Remić 6,5, Mičić 6,5, Kreštalica 7, Gutalj 7, Novaković 6,5, Živković 6,5, Mazić 6,5, Aleksić 7 (od 84. Vuksanović -), Nikolić 6,5, M. Blagojević 8,5, N. Blagojević 7 (od 55. Tadić 6,5). Trener: Dragan Radović.

Radnik: Đorđić 6,5, Sajtanović 6,5, Zečević 6,5, Takovac 7, Konculić 6,5, Jokić 6,5, Pavlović 5,5 (od 45. Vasić 6), Gašević 6,5, Jeftić 6,5 (od 67. Krsmanović -), Marinković 6,5, Vujić 7,5. Trener: Nikola Bala.