Roma remizirala, igrači ispraćeni aplauzom

0

U derbiju 11. kola druge lige RS – istok, fudbaleri Romanije su na vrućem gostovanju u Janji remizirali sa ekipom Podrinja 1:1. Pred oko 500 gladalaca koji su bučno i korektno bodrili svoj klub, Roma se branila i preko kontra napada prijetila domaćinu. Utakmica je opravdala epitet derbija, jer se sa tribina čuli povici da je kvalitet utakmice prevazišao i prvoligaške duele.

Domaćin je bojažljivo ušao u meč i sa previše respekta. Roma je iskoristila početnu zbunjenost domaćina i opasno priprijetila u par navrata.

No odličnoj ekipi Podrinja nije dugo trebalo da „stane na loptu“ i potisne Romaniju pred šesnaesterac. Kao nagrada za inicijativu uslijedio je pogodak Sofića u ’38 minutu utakmice. Odbrana Romanije je popustila sa desne strane, a igraču Podrinja nije bilo teško da sa 6-7 metara matira golmana Romanije. Ubrzo poslije primljenog gola, Roma se vraća u meč i poslije par minuta, odličnu akciju su prekinuli odbrambeni igrači Podrinja, prekršajem u šesnaestercu. „Nesiguran“ sa bijele tačke bio je Knežević, kome je golman odbranio jedanaesterac, ali je odbijena lopta ponovo došla do Kneževića i završila u mreži Podrinja.

Drugo poluvrijeme je u potpunosti pripalo domaćinu, ali je i Roma priprijetila u nekoliko navrata. U ’65 minutu je poništen pogodak Kneževića, sudija je svirao sumnjiv ofsajd, koji je izazvao osmjehe na tribinama. Deset minuta kasnije sviran je i jedanaesterac za domaćina, no odluka je promjenjena zbog ofsajda, što je izazvalo negodovanje na tribinama i pritisak na sudiju. Domaćin je u ’80 minutu u jednom napadu dva puta pogodio prečku, sreća se osmjehnula Romaniji, da bi se i u samom finišu osmjehnula domaćinu, kada je „bombu“ Gorana Karne iz slobodnog udarca, odbranio domaći golman.

Na kraju podjela bodova, koja više odgovara gostima. Vrijedi napomenuti da su domaći navijači bili korektni i da ekipa Romanije ne pamti kada ih je neko tako ugostio. Igrači i stručni štab su ispraćeni uz osmjehe i aplauz stotinjak gledalaca koji su ostali da pozdrave igrače poslije utakmice. Iz mase se čuo i povik: „Bolje da Romanija uđe u prvu ligu, nego neka sela…“ i „Ovdje nikada nije gostovala bolja ekipa“, što je i kod igrača izazvalo osmjeh na licima i vraćen aplauz domaćim navijačima. Ono što je igrače oduševilo jeste fanatičnost ljudi koji bodre Podrinje. Ulaz na stadion se naplaćuje 5 KM, i svaku utakmicu navijači sakupljaju novac za najboljeg igrača utakmice. Stadion koji ima oko 700 sjedećih mijesta, je uvjek pun, a atmosferu prati i grupica navijača, koja nije bila prisutna na jučerašnjoj utakmici, zbog podrške reprezentaciji BiH u Turskoj.

Na vruhu je došlo do manjih izmjena, ali i dalje su sve ekipe jako blizu. Vodeća Mladost iz Obarske se okliznula u Pučilama protiv Gorice, utakmica je prekinuta kod rezultata 2:0 za Goricu. Vlasenica koja je u prošlom kolu pobjedila Romaniju na Palama, je izgubila kući od Han Pijeska, koji je sa ta tri boda izbio u sam vrh tabele, pretekavši Romaniju za jedan bod. Finiš jesenjeg dijela prvenstva druge lige RS – istok, će biti zanimljiviji više nego ikad. Prvih pet-šest ekipa imaju približno isti broj bodova, a kvalitetom se puno ne razlikuju.

PODRINJE (J) – ROMANIJA 1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Sofić (38), 1:1 Knežević (41, penal), stadion: Podrinja u Janji, gledalaca: 500, sudija: Mladen Mirić (Popovi) 5, pomoćnici: Zoran Dragojević (Brčko) i Jadranko Jovanović (Bijeljina), delegat: Marijan Jepot (Han Pijesak), žuti kartoni: Stevanović, Sofić, Jurišić (Podrinje), Savić, Vukadin (Romanija).

Igrač utakmice: Bekir Sofić (Podrinje) 7,5.

Podrinje (J): Miletić 7, Simikić 6,5, Velagić 6,5 (od 60. Arnautović 6), Jusufović 7, Stevanović 6, Arsenović 7, Jurišić 6,5, Bešić 7, Grujičić 6,5, Sofić 7,5, Sajtanović 7. Trener: Mirsad Alajbegović.

Romanija: Stanišić 7, Vukadin 6,5, Jovanović 7, Savić 6 (od 81. Granzov -), Gutalj 7,5, Govedarica 7, Mirčeta 6,5, Aleksić 6,5 ( od 83. Karna -), Knežević 7, Delipara 7, Pljevaljčić 6 (od 63. Vilaret -). Trener: Siniša Lasica.