Roma prejaka za Proleter

0

U derbiju 12. kola fudbaleri Romanije su na svom terenu savladali Proleter iz Dvorova sa 3:0 i poslije subote su na čelu tabele druge lige RS grupa Istok.

Da li će se i zadržati zavisiće od utakmica koje igraju konkurenti za prvo mjesto u nedelju.

Roma je agresivno ušla u utakmicu i već u prvih 15 minuta nekoliko puta priprijetila. U ’20 minutu na sredini su kombinovali Knežević i Delipara, koji po lijevoj strani istura Blagojevića, on ne propušta ovakve prilike i bilo je 1:0 za Romaniju.

Već šest minuta kasnije bilo je 2:0. Dupli pas su odigrali Knežević i Vilaret, pred šesnaestecom Proletera, Knežević je izbio sam pred golmana i loptu poslao u drugi ugao. U ’37 minutu slična sitaucija kao kod prvog gola. Delipara na desnu stranu istura Blagojevića, koji izlazi sam pred golmana i postiže svoj drugi gol na utakmici.

U drugom poluvremenu je dosta splasnuo tempo igre. Igralo se uglavnom na sredini terena. U ’55 minutu poslije greške odbrambenih igrača Romanije, golman Vojinović igra rukom van šesnaesteca, poslije čega mu sudija pokazuje crveni karton.

Ni igrač više nije bio dovoljan gostima da bar postignu počasni pogodak. Prvi put na utakmici su priprijetili tek u ’88 minutu, ali je udarac zaustavio Stanišić.

Vrijedi napomenuti da je na klupi Romanije, poslije ostavke Siniše Lasice i njegovog pomoćnika Dalibora Fulurije, debitovao novi trener Dragan Radović i već na debiju zabilježio prvu pobjedu.

Romu u sledeću nedelju putuje na noge Veležu iz Nevesinja.

ROMANIJA – PROLETER 3:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Blagojević (21), 2:0 Knežević (26), 3:0 Blagojević (37), stadion: SC Vlajko Petrović, gledalaca: 250, sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 7, pomoćnici: Oliver Savić i Dejan Obradović (obojica iz Zvornika), delegat: Ljupko Bošković (Bileća), žuti karton: Đokić (Proleter), crveni karton: Slobodan Vujinović (Romanija, 55.).

Igrač utakmice: Marko Blagojević (Romanija) 8.

Romanija: Vujinović 6, Vukadin 7, Pljevaljčić 7, Govedarica 7, Gutalj 7, Vilaret 7 (od 56. Stanišić 6,5), Savić 7, Delipara 7, Aleksić 7 (od 64. Mičeta -), Blagojević 8, Knežević 7,5 (od 67. Samardžić -). Trener: Dragan Radović.

Proleter: Stokić 6, Ostojić 6, Milošević 6, Perković 6, Jović 6, Kunovac 6, M. Pavlović 6, Mitrović 6 (od 77. Malović -), Nikić 6, Đokić 6, A. Pavlović 6 (od 83. Šljivić -). Trener: Dragiša Katić.