Roma pregazila lidera (foto)

0

Fudbaleri Romanije su jači od krize! Naši momci su odigrali odličnu utakmicu, pred oko 600 gledalaca i pregazili lidera Sutjesku iz Foče sa 3:0 (0:0). Utakmica je bila u neizvijesnosti zbog odluke FSRS da suspenduje Romaniju zbog neplaćanja kotizacije za takmičenje, ali je na kraju postignut dogovor da će Romanija u narednom periodu ispoštovati ovu obavezu.

Utakmici je prisustvovalo oko dvadeset gostujućih navijača, koji su korektno bodrili svoju ekipu, a sa druge strane tribine Romu je bodrilo dvadesetak „Belih vukova“, koji su značajno pomogli Romi. Utakmica se igrala po natopljenom i mekom terenu, što je zahtjevalo dosta snage i opreznosti.

Roma je pametno ušla u utakmicu, ne dozvoljavajuću puno dodavanja u zadnjoj liniji, kako bi smanjila mogućnost da dođe do greške. Sutjeska je krenula dobro i pokazala da se radi o odličnoj ekipi, ali Roma već u 15. minutu utakmice ima apsolutnu dominaciju. U prvom poluvremenu nije bilo izglednijih prilika. Romanija je napadala i nakon jednog slobodnog udarca sa lijeve strane, odbijena lopta je pogodila stativu. Ovo je bila i najizglednija prilika u prvom poluvremenu.

Dobra igra Romanije se nastavila i u drugom poluvremenu. Roma je fizički i tehnički apsolutno nadigrala Fočake, koji su sigurno odigrali najlošiju utakmicu od početka prvenstva.

Prvi gol na utakmici je postigao Knežević u 57. minutu, nakon prodora sa lijeve strane. Uputio je snažan udarac, lopta je na svom putu zakačila odbrambenog igrača Sutjeske i malo promjenila pravac. 1:0 za veliko slavlje u SC Vlajko Petrović.

Na 2:0 je povisio Blagojević dva minuta kasnije. Odličnu loptu u prostor šalje Aleksić, Blagojević izbija sam pred gol gosituju, obilazi golmana i rutisnski šalje loptu u mrežu.

U nastavku Sutjeska se predala i nije pružala veći otpor našoj ekipi, koja je igrala odlično. Dobra akcija Romanije u 75. minutu je krenula sa desnog boka. Lopta je u nekoliko poteza bila u šesnaestercu, a Knežević se našao na pravom mjestu i samo pospremio loptu u mrežu za 3:0!

Navijači su igrače ispratili ovacijama jer su i više nego zasluženo demontirali lidera prvenstva. Ako se uzme u obzir da je Romanija igrala utakmicu i protiv krize, bez novca koji se jedva prikupio da se plate sudije, sa samo 14 prijavljenih fudbalera, pobjeda je tim veća. Roma danas nije pobjedila samo Sutjesku, Romanija je pobjedila i sve zle jezike, pobjedila je prazne džepove u kojima duva promaja već duže vrijeme.

Na kraju prvog dijela prvenstva, bitka je dobijena, ali rat i borba za opstanak se i dalje nastavlja. Da li će Roma smoći snage da ostane u rangu Foče, Zvornika i Bijeljine, ili će pasti u rang Čajniča, Rudog i Rogatice ostaje da se vidi. Nakon ove pobjede Roma je napredovala za dva mjesta na tabeli. Zaželimo joj sve najbolje!

ROMANIJA- SUTJESKA 3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Knežević (57), 2:0 M. Blagojević (59), 3:0 Knežević (75), stadion: „Vlajko Petrović“ u Palama, gledalaca: 600, sudija: Ljubiša Kuvalja (Srbac) 8, pomoćnici: Ljubo Ančić (Srbac) i Nikola Crnadak (Laktaši), delegat: Dragiša Đurić (Bijeljina), žuti kartoni: Granzov, Aleksić (Romanija), N. Drakul, R. Radović, Mojović, Stevanović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Nemanja Knežević (Romanija) 8.

Romanija: Babović 7, Tasić 7, Pajević 7, Gutalj 7,5, Kreštalica 7,5, Živković 7 (od 62. Šuka -), Mazić 7, Aleksić 7,5, Blagojević 7,5, Knežević 8. Trener: Dragan Radović.

Sutjeska: D. Matović 5,5, Rašević 6, Simić 5,5, N. Drakul 6, Prodanović 5,5, M. Matović 5,5, Dostić 5,5 (od 56. Stevanović 5,5), R. Radović 6, Mojević 6 (od 82. Kunovac -), Blagojević 5,5 (od 50. Srndović 5,5), Muminović 5,5. Trener: Darko Vojvodić.