Roma pokradena u derbiju!

0

Roma je danas pretrpila novi poraz zahvaljujući starom poznaniku sudiji Stojanoviću koji je već jednom Romi uzimao bodove. Rezultat 1:0 za domaćina, koji je ruku na srce bio za nijansu bolji na terenu, ali sa samo jednom polu-šansom do vodećeg gola u 75` minutu. Oko 300 gledalaca (većina je navijala za Romu) gledalo je jednu tvrdu i neupadljivu utakmicu, bez ijedne izglednije prilike. Igra se uglavnom odvijala na sredini terena, sa ponekom dugom loptom na zadnju liniju. Ulog je bio veliki, Roma je igrala na neriješen rezultat sa zatvorenijom formacijom, koja je držala Napredak daleko od gola. Vrijedi napomenuti da je bilo nekoliko šuteva sa distance obje ekipe, ali neprecizno, kao i solidnu šansu Napretka pred sam kraj prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Napredak kreće snažnije i ima inicijativu prvih deset minuta. Roma uzvraća i preuzima konce igre u svoje ruke. U 75` minutu, kada je već nervoza počela da hvata domaće igrače, nakon auta na desnoj strani, domaći igrač Ivanović centrira lijevom nogom, a lopta završava u samom uglu Rominog gola. Golman Romanije Babović je nemoćan da bilo šta promjeni. Pogodak iz centaršuta, kakav se rijetko viđa, otvara igru Rome do samog kraja.

Šepak se zatvara, a Roma sa nekoliko dobrih akcija pritiska domaćina pred gol. A onda 85` minut, dobar centaršut Vukadina koji zalama jednog igrača Napretka, koji pada na liniji koja označava gol aut. U šesnaestercu dobro skače Knežević, između dva igrača šalje povratnu loptu na koju iz drugog plana natrčava Delipara i šalje je u mrežu domaćina za 1:1! Glavni sudija Krunić svira pogodak kao i pomoćni sudija Stojanović u prvi mah pokazuje prema centru, a potom prekida veliko slavlje rominih igrača, utrčava u teren i poništava pogodak zbog navodnog ofsajda!

Romini igrači u nevjerici gledajutog istog tog Stojanovića koji je dosudio nepostojeći penal u 90`minutu u Šekovićima, kada je Roma izgubila 2 dragocjena boda. Razjareni, ljuti i poniženi igrači u naletu nabijaju pomoćnog sudiju Stojanovića uz ogradu. U velikoj gužvi domaći igrač Jovanović naleće na Kneževića i poslije smirivanja strasti oba igrača dobijaju crvene kartone.

Romi je poništen čist pogodak i kako saznajemo to je potvrdio i kontrolor meča. Ostaje da se vidi snimak utakmice, ali ni taj snimak nažalost niša ne može promjeniti. Za nikakvu utjehu Stojanović dobija lošu ocjenu za suđenje. Roma je pokradena i sada zaostaje jedan veliki bod za Napretkom. Do kraja je ostalo još šest kola, i treba se nadati da će neka od ekipa do kraja smoći snage da Napretku otkine bodove. S obzirom da Napredak premira sve ekipe koje igraju protiv Rome, da premira sudije i kupuje utakmice šanse Rome da uđe u Prvu ligu su značajno umanjene.

U subotu u 15 i 30 h na Palama gostuje stari dužnik, ekipa Šekovića, dok Napredak dočekuje Podrinje iz Tršića.

Za Romaniju su danas nastupali: Babović, Kreštalica, Gutalj, Vukadin, Novaković, Krezović, Delipara, Savić (65´ Erić), Aleksić, Blagojević, Knežević