RK Pale napravio iznenađenje kola

0

Za vikend je odigrano drugo kolo I Lige Republike Srpske za rukometaše. Novi prvoligaš RK Pale je gostovao ekipi RK Hercegovac iz Bileće i napravio iznenađenje kola pobijedivši rezultatom 29:30 (12:12).

Utakmica je bila krajnje neizvjesna, a o pobjedniku se odlučivalo u posljednjim minutama. Naš tim je zahvaljujući izuzetnim odbranama golmana Dejana Klačara u posljednjim sekundama, uspio da preokrene rezultat i ostvari veoma bitnu pobjedu.

U igri su se posebno istakli Draganić Vlado, Vuković Vedran i Moćić Teodor koji su bili i najbolji strelci, a stub odbrane i rudarski posao u odbrani su odradili standardno dobri Rabota Dragoslav, Mumović Jovan, Džida Bojan. Treba napomenuti da su Božidar Elez i Miroslav Đurić svoje debitantske minute u igri iskoristili na najbolji mogući način, unijevši dodatnu svježinu u igri sredinom drugog poluvremena, čime je naša ekipa uspjela za kratko da se odvoji od domaćina.

Važna pobjeda na teškom gostovanju za naš tim koja uliva veliku dozu samopouzdanja.
Sljedeću utakmicu naši rukometaši igraju protiv Slavije iz Istočnog Sarajeva u nedjelju 29.09.2013. u 17.00 časova u SPC „Peki“. Ulaz je besplatan.

Rezultati: 21/22.IX.2013.

Teslić: TESLIĆ – DRINA 28:29 (15:17)
Sudije: Bejtović-Burazor; Kontrolor: Sobo

Banja Luka: GOLIĆ – ŠARIĆ – MLADOST 27:34 (13:14)
Sudije: Banjac-Kuprešanin; Kontrolor: Savić

Istočno Sarajevo: SLAVIJA – HERCEGOVINA 33:28 (16:16)
Sudije: Bijeljić-Tovilović; Kontrolor: Jović

Trebinje: LEOTAR – KOTOR VAROŠ 31:29 (16:12)