Remi Bosne i Hercegovine i Srbije u Palama

0

Futsal reprezentacije Bosne i Hercegovine i Srbije odigrale su 1:1 u borbenom, ali ne tako kvalitetnom prijateljskom susretu u Palama.

U okviru programa Gospojinskih svečanosti opština Pale je organizovala prijateljski susret reprezentacija BiH i Srbije. Reprezentacija Srbije je susret iskoristila kao pripremu ze predstojeće Svjetsko futsal prvenstvo.

Utakmicu je pratilo oko 2500 gledalaca, a susretu je prisustvovao i Ivica Osim, predsjednik Odbora za normalizaciju NS BiH.

Selektor Srbije Aca Kovačević je iskoristio priliku da u timu isproba i neke nove igrače, pa u sastavu Srbije u odnosu na prošlu utakmicu sa Mađarskom iz baraža za Svjetsko prvenstvo nije bilo golmana Aksentijevića i Antonića, igrača Pavićevića, Pršića, Kocića, Rajčevića, Janjića i igrača kojeg bi paljanska publika najviše voljela vidjeti na parketu – Vidana Bojovića. U reprezentaciji BiH nije bilo igrača KMF Leotar iz Trebinja Andrića i Vica koji igraju kvalifikacije za Ligu šampiona. Naknadno je pozvan naš Paljanin Paprica Dušan.

Slika sa početka susreta odgovara cijelom toku meča. Srbija je zaigrala malo hrabrije i potisnula BiH pred njen gol, međutim dosta nepreciznih pasova i loša kontrola lopte su donijeli pred gol Srbije veliki broj brzih i preciznih kontra napada, ali je na visini zadatka bio golman Antonić Aleksa, koji je prema nama zasluženo ponio epitet igrača utakmice, bez obzira što je loše reagovao kod izjednačujućeg gola BiH.

Srbija je povela u 18. minutu nakon kornera sa desne strane. Čizmar je natrčao na loptu i preciznim udarcem sa devet metara poslao loptu po zemlji u donji lijevi ugao Omerbegovićevog gola. U prvom poluvremenu je Srbija za nijansu više držala loptu u nogama i napadala, ali je BiH strovila više izglednijih prilika. U nastavku susreta u 32. minutu iz slične situacije izjednačuje Novoselac, nakon lošeg postavljanja živog zida. Utakmica je obilovala velikim brojem grešaka, oduzetih lopti i nepreciznih pasova. Ipak, igračima se mora odati priznanje za borbenost i želju koju su pokazali na parketu.

Utakmica je prošla u fer i sportskoj atmosferi kako na terenu tako i na tribinama, što potvrđuju aplauzi i jednoj i drugoj reprezentaciji na kraju sureta.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/futsal-srbija-bih/] width=[54] height=[54] title=[Futsal: BiH – Srbija] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[100]}

Sportsko poslovni centar Peki

Gledalaca: 2500

Sudije: Tarik Kečo, Zoran Soknić i Slavoljub Gogić. Delegat Davor Ristović (BIH).

BiH: Omerbegović, Šunjić, Hopovac, Lalić, Mulahmetović, Paprica, Novoselac, Bevanda, Matan, Ma. Ramić, Mu. Ramić, Skuhan. Selektor Boro Matan.

Srbija: Knežević, Stanojević, Živanović, Milosavac, Ranisavljević, Čizmar, Matijević, Pršić, Lazić, D. Đorđević, M. Đorđević, Antonović. Selektor Aca Kovačević.