„Romanija“ ubjedljiva protiv „Podgraba“

0

U trećem kolu Regionalne lige Republike Srpske grupa „Jug“ Paljani su u komšijskom derbiju bili prejaki i sa ubjedljivih 3:0 savladali su Podgrab.

Domaćini su sjajno otvorili meč. Igrao se 6. minut kada je Luka Simić matirao odbranu „komšija“, nakon čega Romaniju dovodi u vodstvo. Svega devet minuta trebalo je izabranicima trenera Srđana Kusmuka da dupliraju prednost. Strijelac je ponovo bio Luka Simić, a sudbinu Podgraba zapečetio je Savo Terzić u 75. minuti.

Igralo se muški, čvrsto, znale su da prorade emocije i meč su obilježila tri crvena i četiri žuta kartona.

Sponzor susreta između fudbalera Romanije i Podgraba bio je, „Metalpromet“, Brane Parađina iz Pala.

Strateg paljanske ekipe Srđan Kusmuk, poslije utakmice nije krio zadovoljstvo prikazanom igrom, a razultat je sve pokazao.

„Zaigrali smo od početka ofanzivno, organizovano i nismo gostima dozvilili da dođu do izražaja. Čestitam ekipi na izvanrednoj igri pogotovo u prvih 45. minuta. Idemo dalje i ova pobjeda nam mnogo znači i daje nam vjetar u leđa i obavezu da u subotu u Trnovu u derbiju protiv Željeznice uz malo sportske sreće ostvarimo povoljan razultat i istaknemo kanidaturu za najviši plasman“, izjavio je trener Paljana Srđan Kusmuk.

Drugi meč, Regionalnog „Juga“, trećeg kola između Stakorine i Rudog nije završen jer su domaći fudbaleri u 75. minutu, pri razultatu 0:0 fizički nasrnuli na glavnog sudiju meča, a slobodni su bili fudbaleri Željeznice iz Trnova.

FK „Romanija“ Pale – OFK „Podgrab“ Podgrab 3:0 (2:0)
SRC „Vlajko Petrović“, Pale
Gledalaca: 70

Glavni sudija: Marko Domazet, pomoćnici, Nikola i Stefan Tešanović
Strijelci: 1:0 Luka Simić 6, 2:0 Luka Simić 15, 3:0 Savo Terzić 75

Žuti kartoni: Šarović, Đapić (Romanija), Škipina, Jokić (Podgrab)
Crveni kartoni: Savo Terzić (Romanija) 82, Ljubisav Dilberović 75, Damjan Simović 82 (Podgrab)

Romanija: Savo Karavdija, kapiten Savo Terzić, Miloš Koroman (od 84. Ognjen Jevtović), Nikola Kovačević, Luka Simić (od 75. Nemanja Vuksanović), Miloš Košarac, Vladan Đapić (od 72. Darko Šarović), Njegoš Muharemović, Nikola Šarović, Dejan Obradović, Miljan Antonić

Podgrab: Božo Golijanin, Saša Lazarević (od 37. Nemanja Koroman), Filip Škipina, Nikola Cvjetanović (od 31. Ljubisav Dilberović), Veljko Aleksić (od 70. Vuk Vuković), Damjan Simović, kapiten Vlado Kovačević, Dragiša Jokić, Marko Kandić, Dejan Dragutinović

Tabela

1. Romanija 6
2. Rudo -1 3
3. Željeznica -1 3
4. Podgrab -1 3
5. Stakorina -2 0

U sljedećem četvrtom kolu, koje se igra u subotu 1. oktobra od 15.30 časova sastaju se Željeznica – Romanija i Podgrab – Stakorina, a fudbaleri Rudog biće slobodni.

Juniori Romanije bolji od Olimpika

Tokom vikenda zapažen nastup imali su i juniori FK „Romanije“. Klub je postavljen na zdrave noge, a posebno raduje saznanje da su jedina ekipa Sarajevsko-romanijske regije koja ima sve selekcije u takmičarskom pogonu i kroz ligaška nadmetanja predpioniri, pioniri, kadeti i juniori stiču nova fudbalska znanja te sigurno za paljanski fudbal dolaze bolji dani.

U meču 3. kola Omladinske lige FS KS juniori Romanije dočekali su u Palama „Olimpik“ iz Sarajeva. Poslije bolje igre sasvim zasluženo slavili su mladi Paljani razultatom 3:1. Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku Ilije Đukića. Prvo je mrežu Sarajlija pogodio u trećoj minuti, a onda je prednost duplirao u 11. minuti susreta, nakon čega je postavio ishod prvog dijela susreta. U nastavku nadmetanja na 3:0 povisio je Luka Simić u 54. minuti, poslije dva minuta Kenan Bukvić spašava čast gostiju i smanjuje, ispostavilo se na kraju za konačnih 3:1.

Juniori Romanije igrali su u sastavu: Nikola Lazarević, Darko Šarović, Miloš Koroman, Ognjen Jevtović, kapiten Nemanja Vuksanović, Dejan Obradović, Strahinja Jakovljević, Luka Simić, Ilija Đukuć (Nemanja Plakalović), Marko Maljukan, Ognjen Planinčić (Đorđe Lazić) i Igor Ilić Trener: Srđan Kusmuk