„Jahorina“ u komšijskom derbiju bolja od „Slavije“

0

KMF „Jahorina“ je juče u SPC „Peki“ savladala „Slaviju“ sa 6:3, u meču 1. kola Kupa Republike Srpske.

Bila je ovo vrlo zanimljiva i neizvjesna utakmica, koju je Jahorina prelomila tek pred sami kraj susreta. Poveli su domaćini već u drugoj minuti kada je Dalibor Cerović pogodio za 1:0.

Izjednačio je šest minuta kasnije Dušan Šarenac, ali je radost „Sokolova“ trajala svega dvije minute jer je nekadašnji omladinac Slavije, Danijel Trbo, pogodio za 2:1. Dušan Šarenac je samo minutu kasnije pogodio za 2:2, i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta ponovo „Jahorina“ prva dolazi do prednosti. U 28. minutu pogađa Miloš Košarac za 3:2. Kapiten „Sokolova“, Đorđe Grubačić u 31. minutu ponovo donosi poravnanje Slaviji, ali je to bilo sve od prvoligaša Srpske.

Miloš Košarac je u 34. minutu pogodio za 4:3, a onda kada je „Slavija“ bacila sve karte u napad, Nikola Šarović i još jednom Dalibor Cerović završavaju posao u ovom meču za konačnih 6:3.

U finalu regije KMF „Jahorina“ će igrati protiv boljeg iz duela KMF „Tango“ – KMF „Glasinac“.

KMF JAHORINA – KMF SLAVIJA 6:3
SPC „Peki“, Pale
Sudije: Slavoljub Gogić i Slađan Došlo (I. Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Cerović 2, 1:1 Šarenac 8, 2:1 Trbo 10, 2:2 Šarenac 11, 3:2 Košarac 28, 3:3 Grubačić 31, 4:3 Košarac 34, 5:3 Šarović 38, 6:3 Cerović 39

Jahorina: Miladinović, Šarović, Živković, Cerović, Košarac, Pandurević, Trbo, Lisičić, Tadić, Kozić, Dubovina

Slavija: Macan, Marić, Grubačić, Šarenac, Blažić, Bjelica, Kenjić, Trifković