Pobjedom stavili tačku na sezonu

0

Naši fudbaleri su u više nego prijateljskoj utakmici savladali starog prijatelja, Lokomotivu iz Brčkog rezultatom 3:1 (2:0) i time stavili tačku na odličnu sezonu. Utakmicu je pratilo oko 150 vjernih gledalaca kojima nije smetala ni slaba kiša, da na kraju utakmice Romu isprate aplauzima. Romin konkurent Napredak iz Šepka je pobjedio kod kuće Rudar iz Ugljevika rezultatom 2:0 (0:0). U zadnjem kolu, Roma je slobodna dok Šepak putuje u Miliće, kojima je dovoljan bod za opstanak u ligi, a Šepku su potrebna tri kako bi osvojio titulu i ušao u Prvu ligu RS.

Strelci na jučerašnjoj utakmici su bili Blagojević u 9´ i ´20 minutu, koji se sa ova dva pogotka izjednačio sa Kneževićem na listi strelaca. Romin ubojiti tandem je ove sezone postigao čak 48 golova, što je ove sezone uspjelo samo pet ekipa. Roma je ove sezone postigla ukupno 71 pogodak!

U drugom poluvremenu gosti smanjuju rezultat na 2:1, strelac je bio gostujući golman iz jedanaesterca, što je izazvalo ovacije na stradionu Vlajko Petrović. U `70 minutu, Delipara ljevicom postiže prelijep pogodak za 3:1 sa nekih 20 metara.

Na kraju odlična sezona za Romaniju, ali nažalost sa nekoliko kikseva koji su naše fudbalere možda i otjerali od prve lige. Prvenstvo će se riješiti u zadnjem kolu, kada Napredak putuje u Miliće, a vjerujemo da će cijela naša ekipa, uprava, i navijači putovati u Miliće kako bi pružili podršku prijateljskoj ekipi iz Milića koja želi opstanak.