Pobjede odbojkaša Studenta i Mokrog, Jahorina poklekla u Višegradu

0

Tokom vikenda odbojkaški klubovi iz Pala ostvarili su dvije pobjede i jedan poraz. Odbojkaši Studenta savladali su Borac razultatom 3:2, Jahorinke su poražene u Višegradu od domaćina 3:2, a naši Mokrani su bili uspješni u Loparama i slavili sa 3:1.

Teška pobjeda odbojkaša Studenta

U prvom kolu lige doigravanja za opstanak u Premijer ligi BiH odbojkaši Studenta dočekali su Borac iz Banja Luke. Poslije teške borbe za svaki poen i pet odigranih setova, gdje je viđeno mnogo uzbuđenja, preokreta i teže nego što se očekivalo, slavio je domaćin, razultatom 3:2.

Najzaslužni za pobjedu domaćina bili su, Marko Dejanović koji je osvojio 25  poena, Marko Tadić sa 15  i Predrag Košarac sa 14 poena. Nemjerljiv doprinos u pobjedi imao i „dizač „domaćina  Dušan – Banjo Perišić, a zapažen je bio i igrač iz drugog plana Damjan Čvoro.

U ekipi iz Banja Luke koja se prestavila u solidnom izdanju, igrom su prednjaćili: Velibor Vuković, Marko Kljajić i Branko Brestovac.

Meč je trajao jedan sat i četerdesetsedam minuta.

U drugom kolu koje se igra 07. aprila naši “ Studenti“ dočekuju odbojkaše iz Lukavca‚ a u drugi par sačinjavaju Radnik i Borac.

U drugom meču Play out-a Lukavac je savladao Radnik razultatom 3:0

U mečevima za prvaka postignuti su sljedeći razultati: Modriča – Brčko 1:3 i Čapljina – Napredak 2:3.

OK STUDENT PALEOK BORAC BANJA LUKA 3:2 /19:25, 25:20, 23:25, 25:19, 15:13/

OK Student: Milan Boršner, Milan Matović, kapiten Dušan Perišić, Predrag Košarac, Damjan Čvoro, libero Bojan Aleksić, Srđan Furtula, Marko Tadić, Bojan Tomić, Marko Dejanović, Predrag Močević, libero Nenad Pelemiš, Treneri: Vladan Savić ,Dragoslav Gaja Savić

OK Borac: Dimče Jović, Marko Kljajić, Slaven Arežina, Branko Brestovac, Aleksandar Popović, Bojan,Srđan Božić, Miroslav Mitrović, Velibor Vuković, libero Mišo Marjanović, kapiten Saša Rendić, Trener: Duško Stojanović

Odbojkašice HE na Drini u „taj breku“ potopile Jahorinu

U prvom červrtfinalnom susretu za prvaka u Višegradu odbojkašice „HE na Drini “ savladale su naše „Jahorinke“ razultatom 3:2 i povele 1:0 u seriji utakmica do dvije pobjede.

Strpljivim napadom, dobrom odbranom „Drinke“ su izvaredno otvorile meč 25:21, 25:21 i prilično lako došle do vodstva 2:0. U nastavku utakmice naše „Jahorinke“ popravljaju igru. Prijem servisa je pouzdan, napad je uspješan, blok sastavljen i razultatom 25:19, 25.21 dolaze do izjednačenja 2:2.

U petom odlučujućem setu, bolje se snalaze domaće igraćice. Servisom su poremetille prijem odbojkašica Jahorine, energočno i uspješno napadaju i uz podršku domače publike, „taj brek“ rješavaju u svoju korist 15:10 za konačnih i zasluženih 3:2.

U redovima domaćina igrom su prednjačile, Zagorka Milisavljević, Ana Renovica i Ivana Plečić.

U ekipi iz Pala zapažena je bila i igrom se istakla „korektotka“ Veselinka – Vesela Slijepčević, a pouzda na prijemu servisa bila je i „libero“ Jovana Garić.

Utakmica je trajala jedan sat i četerdesetpet minuta.

Revanš utakmica se igra 06. aprila u petak u 19 sati u Mokrom, a eventualno treći meč je na rasporedu u subotu u isto vrijeme.

U drugom červrtfinalnom meču ekipa Gacka pobjedila je u Bihaću, razultatom 3:1 domaće odbojkašice.

U ligi za opostanak Modriča je očekivano savila protiv Hercegovca 3:0.

Gradska dvorana
Gledalaca: 200

Prvi sudija: Jasmin Mahmić/Zenica
Drugi sudija: Dijana Vidović/Modriča

OK HE na Drini – OK JAHORINA  3:2 /25:21, 25;21, 19:25, 21:25, 15:10/

OK HE na Drini: Libero Ana Gavrilović, Ilijana Jovović, Anđela Jovović, Jovana Jelisavić, Ana Renovica, Sara Šijaković, kapiten Zagorka Milisavljević, Dragana Baranac, Bojana Tešević, Ivana Plečić, Trener: Jovo Sarić

OK Jahorina: Kapiten Nevena Čvoro, Veselinka Slijepčević, Jovana Bakimaz, libero Jovana Garić, Jelena Bakmaz, Tatjana Marjanović, Nadica Slijepčević, Danijela Jasika, Jelena Tabaković Milica Čvoro, Treneri: Danilo Tadić, Đorđe Simović

Mokro slavilo u Loparama

U petom kolu lige za prvaka „Srpske“ odbojkaši Mokrog slavili su protiv domaćina „Majevice“ razultatom 1:3.

Poslije početne nervoze u prvom setu koji su prepustili domaćinu 25:20, naši „Mokrani“ u nastavku meča potpuno dominiraju igrajući agresivno i borbeno i rezultatima 25:14, 25:17 i 25:13 slave sa konačnih 1:3.

U redovima gostiju pohvale zaslužuju svi igrači, a potpunu radost za izvarednu igru i odličnan razultat pokvarila je vijest iz Gradiške, gdje je direktni konkurent za Premijer ligu „Gacko“, slavilo protiv domaćina razultatom 3:0.

U zadnjem, šestom kolu koje se igra 07. i 08. aprila naši Mokrani dočekuju odbojkaše iz Gradiške, a Gacko igra sa odbojkašima iz Lopara.

Za ulazak u Premijer ligu Mokranima je potrebna pobjeda, a „Majevica“ treba  da „otkine“ bod u Gacku, zbog lošije set razlike naše ekipe.