Pobjeda i poraz juniora Romanije

0

Juniori Romanije su u dva protekla kola proljećnog dijela sezone ostvarili po jednu pobjedu i jedan poraz.

U meču 12. kola Omladinske lige Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo, mlade fudbalske snage iz Pala poslije odlične igre savladale su u Sarajevu Olimpik sa ubjedljivih 0:3.

Paljani su sjajno ušli umeč. Protivnika je već u 8. minuti matirao Luka Simić koji pogađa za 1:0 što je bio i razultat prvod dijela. Drugo poluvrijeme bilo je u znaku juniora Romanije koji preko Mihaila Drobnjaka u 60. minuti dupliraju na 2:0. Do kraja susreta gostii su postigli još jedan gol, a u ulozi egzekutora našao se Nemanja Lukić koji u 74. minuti pečeti sudbinu domaćina i postavlja konačnih 3:0.

Predvođeni trenerom Srđanom Kusmukom Paljani su igrali u sastavu: Nikola Lazarević, Luka Cicović, Ognjen Jevtović, Nemanja Vuksanović, (Nikola Sušić), kapiten Dejan Obradović, Lazar Babić, Nemanja Lukić (Nemanja Brčkalo), Luka Simić (Strahinja Gorančić), Mihailo Drobnjak, Ilija Đukić (Strahinja Jakovljević) Igor Ilić.

Juniori Romanije poraženi od Sarajeva

Juniori Romanije u sklopu 13. kola Omladinske lige Kantona Sarajevo poraženi su u Palama od Sarajeva razultatom 0:2. U jednoj dosta čvrstoj juniorskoj utakmici Paljani su u prvom dijelu dosta dobro stajali, imali su inicijativu i bili su agilniji protiv lidera prvenstva. Gosti su bili bolji u nastavku i u posljednjih 25 minuta golovima Elmina Murtića u 65. i Denija Sarvana u 77. minuti odnose pobjedu.

FK „Romanija“ Pale – FK „Sarajevo“ 0:2 / 0:0

SC „Vlajko Petrović“ Pale

FK Romanija: Nikola Lazarević, Miloš Koroman, Darko Šarović, Lazar Babić (65.Uroš Jugović), Ognjen Jevtović, Igor Ilić, kapiten Mihailo Drobnjak, Ilija Đukić (85. Nemanja Brčkalo), Strahinja Gorančić (27. Luka Cicović), Luka Simić, Aleksa Cerovina Trener: Srđan Kusmuk

FK Sarajevo: Adin Karić, kapiten Sauad Husejinović, Ahmed Štulanović, Mirza Nikolić, Elmin Murtić, Senad Selimović, Adi Bešić, Armin Paro, Eldar Terzić (59.Armin Semić), Nihad Malagić (24.Deni Sarvan), Darko Kusmuk Trener Agim Nikolić

U sljedećem 14. kolu, u subotu 15. aprila juniori Romanije igraju u „Dolini ćupova“ protiv Željezničara u Sarajevu.

Poslije odigranih 13. kola, sa utakmicom manje i sa omjerom pet pobjeda uz dva remija i četiri poraza i sa 17 upisanih bodova mlade snage iz Pala u konkurenciji devet ekipa zauzumaju četvrto mjesto na ligaškoj tabeli.

Na okupu je jedna odlična generacija juniora koja pokazuje da klub ima perspektivu jer većina igrača nastupa i za seniore Romanije.