Pobjeda Feniksa, novi poraz Jahorine

0

Košarkaši Jahorine su poraženi u 20. kolu Prve lige RS od košarkaša OKK Gacka, rezultatom 58:75. Drugi naš predstavnik Feniks je u posljednjim sekundama preokrenuo rezultat i slavio sa 87:85 protiv Rudara iz Ugljevika.

Košarkaši Jahorine su ponovo odigrali loše. U prvoj četvrtini gosti su poveli sa 7:24, a na odmor se otišlo sa rezultatom 20:42 za Gacko. U nastavku Jahorina igra bolje, ali nedovoljno da se rezultat preokrene. Naši košarkaši su sa ovim porazom, dva kola prije kraja prvenstva potvrdili posljednju poziciju na tabeli sa samo 2 pobjede koje su upisane na početku takmičenja. Sljedeće sezone naša ekipa će nastaviti takmičenje u Drugoj ligi RS.

Košarkaši Feniksa su upisali tek drugu pobjedu u drugom dijelu prvenstva. Naši košarkaši su bljesnuli samo u drugoj četvrtini kada su napravili razliku od 16 poena prednosti. Slijedi pad u igri, mnogo izgubljenih lopti, bezidejan napad, loša odbrana i testiranje živaca publike do posljednje minute, kada se budi uspavani Stanišić i sa tri trojke preokreće rezultat u korist Feniksa. Slijede slobodna bacanja na jednoj i drugoj strani, a nakon promašenog bacanja Stanišića, gostima se otvara napad za pobjedu. Na svu sreću za tri poena je neprecizan Tomić, pa pobjeda pripada domaćinu.

Kod domaćina prolaznu ocjenu za igru su zaslužili Furtula i Gordić. Ostali su igrali ispod svog nivoa. Stanišić je svojim trojkama donio pobjedu Fenisku, ali cijeli tok meča nije bio u igri. Gordić je napravio čak pet pogrešnih pasova koji su uglavnom kažnjavani brzim kontra napadom. Kod gostiju sjajni su bili centar Kovačević 25 i Stevanović 23.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/kk-feniks-kk-rudar-ugljevik-mart-2013/] width=[54] height=[54] title=[KK Feniks – KK Rudar Ugljevik] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}