Pala „Sloboda“, pogledi usmjereni ka Foči

0

Fudbaleri „Romanije“ su pobjedom od 2:0 protiv Slobode produžili nadu za opstanak u Prvoj ligi Republike Sprske. Domaći su diktirali tempo igre svih 90 minuta i na kraju zasluženo došli do trijumfa.

Agresivna igra isplatila se u 59. minutu, kada je Aleksić izveo slobodan udarac sa 18 metara, a Mazić se najbolje snašao u gostujućem kaznenom prostoru i sa sedam metara savladao odličnog Drljaču. Konačnih 2:0 postavio je Marko Blagojević u 78. minutu. Aleksić je ponovo bio asistent, a napadač „vučice“ je sa osam metara proslijedio loptu u nebranjeni dio mreže.

„Romanija“ je u prvom poluvremenu propustila nekoliko povoljnih prilika. Tako je Tadić već u prvom minutu gađao malo iznad prečke. Nedugo zatim u šansi je bio Aleksić, ali je lopta završila pored stative. U 35. minutu Tadić je uputio, reklo bi se, centaršut, a lopta je odsjela na prečki, pa je i ova prilika otišla u nepovrat.

Naši fudbaleri u subotu 29.maja gostuju u Foči ekipi „Sutjeske“. Pobjedom bi naša ekipa sigurno obezbjedila opstanak u Prvoj ligi RS, jer „Drina“ iz Višegrada kod kuće dočekuje „Kozaru“, a u slučaju istog broja bodova „Romanija“ bi bila ispred zbog boljeg skora u međusobnim susretima.

ROMANIJA – SLOBODA 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Mazić (59), 2:0 M. Blagojević (78), stadion: SRC „Vlajko Petrović“, gledalaca: 400, sudija: Predrag Jevtić (Doboj) 8, pomoćnici: Joco Radić (Šamac) i Zoran Narić (Doboj), delegat: Cvjetko Simić (Brčko), žuti kartoni: Sušić (Romanija), Kolundžija, Popović (Sloboda).

Igrač utakmice: Veljko Aleksić (Romanija) 7,5.

Romanija: Jolović -, Tasić 7, Mazić 7,5, Sušić 7, Kreštalica 7,5, Gutalj 7,5, Šuka 6,5 (od 51. Granzov 6,5), Aleksić 7,5 (od 90. Pajić -), Radić 7, N. Blagojević 7 (od 88. Slijepčević -). M. Blagojević 7,5. Trener: Dragan Radović.

Sloboda: Drljača 6,5, Marčeta 6, Tica 6,5, Lukač 6, Keranović 6, Jelisavac 6, Kolundžija 6, Popović 6 (od 84. Umičević -), Ilinčić 6,5, Stanojčić 6 (od 80. Antonić -), Zdjelar 6 (od 82. Dizdarević -). Trener: Zlatko Jelisavac.