Odličan nastup Tanje Karišik i Mladena Plakalovića na otvaranju Svjetskog prvenstva u Falunu

0

Na Svjetskom prvenstvu u nordijskim skijaškim disciplinama, koje se održava u Švedskom Ski centru „Falun“, u srijedu su na programu bile kvalifikacije u skijaškom trčanju za žene na pet i muškarce na 10 kilometara.

Predstavnica BiH, takmičarka iz Republike Srpske, Tanja Karišik članica Ski kluba Romanija iz Pala imala je sjajan nastup i zauzela je drugo mjesto sa rezultatom 14:23,1 i tako se plasirala u finalnu trku na 10 kilometara koja je na programu 24. februara.

Ostale predstavnice BiH, isto takmičarke iz RS Katarina Bogdanović, Sara Mumović i Teodora Đukić zauzele su 26, 28. i 32. mjesto i nisu izborile finale.

Skijaši su se takmičili na duplo većoj dužini. Mladen Plakalović član Ski kluba Istočno Sarajevo osvojio je drugo mjesto sa rezultatom 24.13,4, i plasirao se u finalnu trku na 15. kilometara, a Paljani Stefan Anić i Marko Starčević osvojili 33. i 38. mjesto i ostali bez finalnog nastupa, dok Nemanja Košarac nije startovao.

Finalna trka za muškarce na 15 kilometara je na programu 25. februara.