Odbojkaši Crvene Zvezde pobjednici 4. odbojkaškog turnira Pale 2012

0

Odbojkaši Crvene Zvezde iz Beograda osvajači su 4. međunarodnog odbojkaškog turnira Pale 2012 koji je danas završen u Palama. Crveno-bijeli su u finalu savladali odbojkaše Kaknja rezultatom 3:0 ( 25:21, 25:14, 25:19).

U nadmetanju za pobjednika odbojkaškog turnira Pale 2012 između Crvene Zvezde, aktuelnih šampiona Srbije i Kaknja višestrukog prvaka BiH, slavili su zasluženo gosti iz Beograda maksimalnim razultatom 3:0. Pjesmom i sportskim navijanjem posebnu draž ovome meču dali su navijači Crvene Zvijezde poznate „Delije“. Ekipa u crveno bijeloj opremi diktirala je tempo, dominirala u svim elementima igre, a odličnim servisom, veoma dobrim blokom, raznovrsnim i ubojitim napadom za 70. minuta je nadigrala sportskog rivala ne prepustivši im ni set. Napadači Stoilović, Koprivica, „korektor“ Jakovljević bili su glavna napadačka opcija izvanrednog organizatora igre, reprezentativca Srbije Mihaila Mitića, a upotrebljivim loptama nisu bili zaboravljeni ni odlični „srednjaci“ Celić i Milutinović. U ekipi iz Kaknja znali su da bljesnu, Vladan Savić, Azar Eminović kao i iskusni Almir Aganović.

U susretu za treće mjesto domaćin turnira naš OK Student je izgubio od Austrijske ekipe URA Arbesbah rezultatom 1:3 ( 25:21, 18:25, 21:25, 20:25 ). Domaćin odlično otvara utakmicu. Raznovrsnim napadom, preko raspoloženih Milana Boršnera i Marka Tadića, čvrstinom u bloku Bojana Tomića i Ognjena Veselinovića, a dobrom odbranom „libera“ Nenada Pelemiša, Paljani osvajaju prvi set razultatom 25:21. To je bilo sve što smo vidjeli od našeg Studenta u ovome meču.

U nastavku gosti diktiraju tempo, nameću svoju igru, prave potpuni preokret i dolaze do zaslužene pobjede 1:3 i pehara namjenjenog trećeplasiranoj ekipi.

Pobjednicima turnira su uručeni pehari, a zamjenik načelnika opštine Pale Nenad Vuković se zahvalio ekipama na fer i sportskom nadmetanju.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/4-odbojkaski-turnir-pale-2012b/] width=[54] height=[54] title=[4. međunarodni odbojkaški turnir] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

„Prije svega želim da pozdravim sve učesnike i da im se zahvalim na dva dana vrhunske odbojke. Velika zahvalnost ide publici koja je došla u velikom broju, dokazala da je izgradnja sportske dvorane opravdana i Odbojkaškom klubu student koji je tehnički organizator turnira.“

Vuković je pozvao publiku da večeras dođe u što većem broju i navija za pobjedu Srbije.

Vjerujemo da su učesnici odbojkaškog turnira Pale 2012 ponijeli lijepe utiske i želju da se i dogodine sastanu i nadmeću u Sportsko poslocnom centru „Peki“.