Novi trijumf rogatičkih rukometašica

0

ROGATICA – Nastavljena je uspješna serija Rogatičkih rukometašica. Uknjižena je i treća vezana pobjeda: protiv ekipe iz Broda bilo je ubjedljivih 12 poena razlike 30:20. Rogatica trenutno dijeli vodeću poziciju sa ekipom Knežopoljke i te dvije ekipe će, najvjerovatnije, odlučivati u borbi za titulu.

„Odigrale smo odlično još jednu utakmic, a pogotovo kad se uzme u obzir da su Brođanke jedna od kvalitetnijih ekipa u ligi. Od početka susreta smo krenule agresivno, gošće su uspjevale da nam donekle pariraju samo u prvih dvadesetak minuta, a onda smo napravile prednost od četiri pogotka razlike, pa smo na odmor otišle pri rezultatu 16;12.

U nastavku utakmice apsolutno smo vladale terenom i stigle do ubjedljive pobjede. Sigurno da ćemo ovako nastaviti i u narednim mečevima. Cilj je jasan: želimo mjesto u vrhu. Već narednog vikenda ponovo igramo u našoj dvorani protiv Leotara i biće to prilika za novi trijumf i novu radost“istakla je Jovana Sokolović rukometašica Rogatice.