Završen teniski turnir

0

MILIĆI – U Milićima je večeras, dodjelom medalja i pehara, završen teniski turnir u okviru manifestacije „LJetni dani kulture i sporta“.

Na turniru je učestvovalo dvadesetak takmičara iz Milića, Bratunca i Bijeljine, uzrasta od osam do 14 godina.

Pobjednik turnira u mješovitoj grupi, uzrasta do osam godina, je tamičar teniskog kluba „Boksit“ iz Milića Nikola Dukić, koji je u finalnom meču savladao klupskog drugara Pavla Stojanovića.

U konkurenciji djevojčica do 12 godina, član „Boksita“ Ivana Durmić pobijedila je u finalu Tamaru Stanišić iz bijeljinskog „Top-spina“, dok je u konkurenciji dječaka istog uzrasta Saša Varagić iz Teniskog kluba „Bratunac“ savladao u finalu Đorđa Dragičevića iz „Boksita“.

Milićanka Ivana Durmić pobijedila je i u konkurenciji djevojčica do 14 godina, savladavši u finalu klupsku koleginicu Nataliju Vujadinović.

Član Organizacionog odbora i glavni sudija turnira Blaženka Jovanović rekla je Srni da je tokom dvodnevnog takmičenja odigran zanimljiv i dinamičan tenis, te da je uočljiv napredak mladih teniskih nada.

U okviru „LJetnih dana kulture i sporta“ sutra će u sportskoj dvorani u Milićima početi dvodnevni košarkaški turnir za kadete.

Obezbijeđen je nagradni fond od 10.000 KM, a sastav učesnika, među kojima su najavljeni „Igokea“ iz Aleksandrovca, „Vojvodina“ iz Novog Sada, beogradski „Dinamik“, „Leotar“ iz Trebinja, „Vrelo“ iz Čajniča, zvornička „Drina“, „Bijeljina plus“ i domaći „Boksit“, garantuju kvalitetnu košarku.

Organizator i finansijer „LJetnih dana kulture i sporta“ je Kompanija „Boksit“ iz Milića.