Liga rekreativaca: Vodovod uvećao prednost, velika borba za drugo mjesto

0

Gotova je tromjesečna pauza u Ligi rekreativaca. Utakmicama 12. kola u nedjelju je nastavljeno takmičenje, a prvo proljećno kolo nam je donijelo nekoliko zanimljivih rezultata.

Vodovod 9. januar je nastavio tamo gdje je stao jesenas. Ubjedljivom pobjedom protiv Radisa su povećali prednost u odnosu na pratioce. Zagužvalo se u borbi za drugo mjesto, pa tako drugoplasiranu i šestoplasiranu ekipu dijele samo tri boda, tako da nas očekuje velika drama do kraja prvenstva.

Mreže su se u 12. kolu tresle ukupno 41 put, a djelioci pravde su bili Srđan Kusmuk i Bojan Pejić.

U sljedeću nedjelju, 1. aprila, će na programu biti 13. kolo, a utakmice će se igrati u standardnim terminima.

Igrač utakmice: Cicović Rajko (Andžić)

Andžić: Ivanović Dejan, Cicović Đorđe (k), Divljan Vukašin, Subotić Nemanja, Jovičić Željko, Cicović Rajko

Sjetlina: Ikonić Slaviša, Batković Goran, Habibija Edin, Mršo Edis, Cicović Saša (k), Tadić Stefan, Tadić Nenad, Kusmuk Dražan

Čast da otvore proljećni dio sezone imali su Andžić i Sjetlina, a Andžić je priredio iznenađenje i došao do pobjede protiv favorizovane Sjetline. Odličnu odbranu su igrali momci u žutim dresovima, a do pobjede su došli lijepim pogocima u finišu utakmice. Sjajno je brani golman Andžića Dejan Ivanović, a igrač utakmice je Rajko Cicović. Obojica su našli svoje mjesto u timu kola.

Prača – Olimp 1:1 (0:0)

Strijelac za Praču: Stanišić Vuko
Strijelac za Olimp: Janković Mladen
Žuti kartoni: Simović Aleksandar (Prača), Knežević Nemanja (Olimp)
Igrač utakmice: Stanišić Vuko (Prača)

Prača: Simović Aleksandar, Stanišić Vuko (k), Lučić Srđan, Čvoro Marko, Dragutinović Đorđe, Garić Milan, Koroman Željko, Krsmanović Predrag, Remović Vladimir

Olimp: Petrović Radislav, Gluhović Bojan, Janković Mladen (k), Kovačević Janko, Knežević Nemanja, Petrović Njegoš, Zeković Nenad, Kovačević Radenko

U jednoj izuzetno tvrdoj utakmici Prača i Olimp su podijelili bodove. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Olimp stiže do prednosti u 29. minutu. Već u sljedećem minutu Prača stiže do izjednačenja preko svog kapitena Vuka Stanišića, koji je proglašen i za igrača utakmice. Do kraja je ostalo 1:1, a stiče se utisak da i jedni i drugi mogu biti zadovoljni remijem.

DŽabulani – Mobilends 3:5 (3:3)

Strijelci za DŽabulani: Cvjetanović Bojan 2x, Govedarica Nemanja
Strijelci za Mobilends: Vuksanović Siniša 3x, Jakovljević Boris 2x
Igrač utakmice: Vuksanović Siniša (Mobilends)

DŽabulani: Cvjetanović Bojan, Mađarević Ognjen, Čvoro Bojan, Šuko Nedeljko (k), Govedarica Milan, Govedarica Nemanja

Mobilends: Tešanović Đorđe, Jakovljević Boris, Okuka Aleksandar, Đuričić Nemanja, Štrbac Nebojša (k), Lazarević Miroslav, Vuksanović Siniša

Najzanimljiviju utakmicu ovog kola su odigrali DŽabulani i Mobilends. Viđena je velika rezultatska klackalica iz koje je trijumfalno izašla ekipa Mobilendsa. Imao je Mobilends velika tri gola prednosti, DŽabulani je uspio da se vrati i dođe do izjednačenja, a Mobilends stiže do pobjede sa dva postignuta pogotka u posljednja tri minuta meča. Heroj velike pobjede je Siniša Vuksanović, strijelac tri pogotka i naravno, igrač utakmice.

Mi-Bones – Dalibran 2:5 (1:0)

Strijelac za Mi-Bones: Stanišić Milan 2x
Strijelci za Dalibran: Grubačić Đorđe 2x, Bjelica Dragan, Ilić Bojan, Vukadin Jovica
Igrač utakmice: Grubačić Đorđe (Dalibran)

Mi-Bones: Regoje Darko (k), Stanišić Milan, Guja Stanislav, Delipara Srđan, Skokić Nikola, Davidović Mišo

Dalibran: Janković Nenad, Kusmuk Đorđe, Vukadin Jovica, Ilić Bojan (k), Bjelica Dragan, Grubačić Đorđe, Samardžić Nenad

Sličnu situaciju smo vidjeli i na susretu Mi-Bonesa i Dalibrana. Mi-Bones je na poluvremenu vodio sa golom prednosti, početkom drugog poluvremena stigao i do drugog, ali tada kreće furiozna serija Dalibrana. Momci u plavim dresovima su do kraja susreta postigli čak 5 pogodaka i stigli do izuzetno važna tri boda. Đorđe Grubačić je pružio još jednu odličnu partiju koja mu je donijela i titulu najboljeg igrača kola, a sjajni golgeter nastavlja trku za najboljeg strijelca lige.

Strijelac za Badžane: Stanković Goran
Igrač utakmice: Stanković Goran (Badžani)

W-Win: Vuković Milan, Lazarević Jovo, Karišik Predrag, Elez Božidar (k), Vukadin Dragan, Karišik Siniša, Dragaš Milan

Badžani: Veljović Danilo, Škipina Bojan (k), Škipina Filip, Matković Pero, Ždrale Marko, Stanković Goran, Pelemiš Ivan, Minić Miloš

Derbi začelja nam je donio vrlo neizvjesnu i tvrdu utakmicu, a bodovi su pripali Badžanima. Nekadašnje Ćaće su u nastavak šampionata ušle sa novim imenom, ali im to nije pomoglo da izbjegnu poraz. Heroj pobjede Badžana je Goran Stanković, strijelac jedinog pogotka na meču i igrač utakmice.

Kafe Flamingo – MDM 4:2 (1:0)

Strijelci za Kafe Flamingo: Čolaković Miloš 2x, Aleksić Veljko, Hršum Arsen
Strijelci za MDM: Gračanin Đorđe, Ćorluka Bojan
Igrač utakmice: Čolaković Miloš (Kafe Flamingo)

Kafe Flamingo: Đukić Đorđe, Obradović Nemanja, Kraišnik Saša, Čolaković Miloš, Hršum Arsen, Sikima Marko, Samardžić Marko, Đerić Miroslav, Aleksić Veljko (k), Rudić Nebojša, Marjanović Nemanja

MDM: Rističević Aleksandar, Ćorluka Goran (k), Ćorluka Bojan, Šućur Vladimir, Petrović Bojan, Gračanin Đorđe, Vučinić Ognjen

Kafe Flamingo je došao do bitne pobjede protiv uvijek neugodnog MDM-a. Flamingo je došao do ubjedljive prednosti koju je bez većih problema sačuvao do kraja meča, a MDM je uspio samo da postigne dva utješna pogotka. Golgeterskim učinkom se istakao Miloš Čolaković, strijelac dva gola, ujedno i igrač utakmice.

Zlatno Zrno – Kafe Pavle 0:6 (0:2)

Strijelci za Kafe Pavle: Dilberović LJubo 2x, Zeković Vladanko 2x, Neđić Boško 2x
Igrač utakmice: Neđić Boško (Kafe Pavle)

Zlatno Zrno: Andžić Lazar, Andrić Goran, Pandurević Marko, Topalović Bojan, Gunjak Aleksandar, Lubura Srđan, Mičić Strahinja, Minić Dragan (k), Maunaga Dražen

Kafe Pavle: Jolović Ognjen, Neđić Boško, Koprivica Rajko (k), Dilberović LJubo, Živković Pero, Zeković Vladanko

Kafe Pavle je stigao do neočekivano ubjedljive pobjede protiv Zlatnog Zrna. Maestralnu partiju su pružile vedete Pavla, nisu dali ni promil šanse protivnicima da dođu makar do boda i čak su došli na diobu drugog mjesta sa Sjetlinom. Tri igrača Pavla su postigla po dva gola, a igrač utakmice je Boško Neđić.

Radis – Vodovod 9. januar 2:7 (0:2)

Strijelci za Radis: Vasić Mile, Ivanović Blaško
Strijelci za Vodovod 9. januar: Tomović Stefan 2x, Čvoro Milan, Šehovac Duško, Lackanović Đorđe, Blagojević Nikola, Vasić Mile (ag)
Igrač utakmice: Tomović Stefan (Vodovod 9. januar)

Radis: Hrkalović Igor, Popović Branko (k), Bozalo Boro, Ivanović Blaško, Vasić Mile, Bogdanović Aleksandar, Mučibabić Srđan

Vodovod 9. januar: Pavlović Zoran, Šehovac Duško (k), Blagojević Nikola, Božović Luka, Guja Branislav, Palamar Boris, Lackanović Đorđe, Čvoro Milan, Tomović Stefan

Vodeća ekipa lige je opravdala ulogu favorita i došla do ubjedljive pobjede protiv Radisa. Zahvaljujući kiksevima favorita Vodovod sada ima velikih 9 bodova prednosti u odnosu na pratioce. Odličnu partiju su pružili svi pojedinci Vodovoda, a posebno se istakao Stefan Tomović, dvostruki strijelac i igrač utakmice.