Liga rekreativaca: Vodovod povećao prednost, DŽabulani službenim rezultatom do drugog mjesta

0
Mobilends

U nedjelju je u SC „Olimp“ utakmicama 9. kola nastavljena Liga rekreativaca. I deveta runda takmičenja nam je nekoliko uzbudljivih duela, ali i neke nove zanimljivosti.

Naime, umjesto uobičajenih 8 odigrano je samo 6 utakmica, pošto se Badžani i MDM nisu pojavili, a njihovi protivnici su ubilježili pobjede službenim rezultatom. Tako je DŽabulani „bez ispaljenog metka“ ponovo došao do drugog mjesta, sa kog je nakon novog remija skliznuo Kafe Flamingo. Vodovod 9. januar je opravdao ulogu favorita protiv Ćaća i povećao prednost u odnosu na pratioce. U derbiju kola Sjetlina je deklasirala Dalibran i potvrdila odličnu formu.

Ne računajući dva neodigrana susreta, u preostalih 6 je postignuto ukupno 39 golova. Ovaj put nije bilo crvenih kartona, a žutih je bilo svega 5. Arbitri su bili Srđan Kusmuk i Bojan Pejić.

Do kraja polusezone ostala su još dva kola, a sljedeće, 10. po redu je na programu 3. decembra u standardnim terminima, od 10:00 do 18:00 časova

Strijelac za Olimp: Janković Mladen 3x
Igrač utakmice: Janković Mladen ( Olimp)

Mobilends: Tešanović Đorđe, Štrbac Nebojša (k), Okuka Aleksandar, Vuksanović Siniša, Koroman Nemanja, Čavarkapa Predrag, Kovačević Vladan, Jakovljević Boris, Lazarević Miroslav

Olimp: Kovačević Radenko, Janković Mladen (k), Gazivoda Dušan, Zeković Nenad, Gluhović Bojan, Slijepčević Nemanja

Kolo je otvoreno sjajnim duelom između Mobilendsa i Olimpa, koju su momci iz Olimpa riješili u svoju korist maestralnom partijom. Vodio je Mobilends i 1:0, i 2:1, ali se Olimp oba puta vratio i u predzadnjem minutu susreta došao i do pobjedonosnog pogotka! Šta reći o partiji Mladena Jankovića, het-trik, gol za pobjedu u posljednim trenucima susreta, jednstavno-savršen meč za njega, i naravno, on je i igrač utakmice. Treba pomenuti i Radenka Kovačevića, najboljeg golmana kola, koji je imao nekoliko zapaženih intervencija.

Radis – Kafe Flamingo 2:2 (1:1)

Strijelci za Radis: Bogdanović Aleksandar, Popović Branko
Strijelci za Kafe Flamingo: Aleksić Veljko, Hršum Arsen
Žuti karton: Rudić Nebojša (Kafe Flamingo)
Igrač utakmice: Aleksić Veljko (Kafe Flamingo)

Radis: Hrkalović Igor, Bogdanović Aleksandar, Popović Branko (k), Mučibabić Srđan, Vasić Mile, Radan Đorđe, Mojević Nikola, Vuković Vlatko

Kafe Flamingo: Marjanović Nemanja, Kraišnik Saša, Čolaković Miloš, Obradović Nemanja, Đerić Miroslav, Rudić Nebojša, Jokić Saša, Aleksić Veljko (k), Hršum Arsen, Sikima Marko, Vučićević Slaven, Samardžić Marko

Radis i Kafe Flamingo su podijelili bodove, a čini se da je remi najrealniji ishod. Mogli su i jedni i drugi da dođu i do pobjede ali nisu realizovali svoje šanse. Flamingo ovim remijem pada na treću poziciju, dok Radis ostaje na sredini tabele. Igrač utakmice je iskusni Veljko Aleksić, kapiten „flamingosa“.

Vodovod 9. januar – Ćaće 7:2 (3:2)

Strijelci za Vodovod 9. januar: Božović Luka, Palamar Boris, Blagojević Nikola, Lackanović Đorđe 3x, Šehovac Duško
Strijelci za Ćaće: Dragaš Milan, Pržulj Radomir
Žuti karton: Lackanović Đorđe (Vodovod 9. januar)
Igrač utakmice: Lackanović Đorđe (Vodovod 9. januar)

Vodovod 9. januar: Ristivojević Milenko,Tomović Stefan, Šehovac Duško (k), Palamar Boris, Božović Luka, Blagojević Nikola, Guja Branislav, Lackanović Đorđe

Ćaće: Vuković Milan, Dragaš Milan, Pržulj Radomir, Lazarević Jovo, Elez Božidar (k), Vukadin Dragan, Karišik Predrag

Vodovod 9. januar je opravdao ulogu favorita i bez većih problema savladao borbene Ćaće. Imale su Ćaće aktivan rezultat nakon prvih 20 minuta igre, ali u nastavku Vodovod pali motore i stiže do ubjedljive pobjede. Ovom pobjedom su i dodatno uvećali bodovnu prednost u odnosu na pratioce, i sve su prilike da će polusezonu završiti na prvom mjestu. Igrač utakmice je Đorđe Lackanović koji se novim het-trikom osamio na čelu liste strijelaca, sa čak 14 golova na svom kontu.

Kafe Pavle – Mi-Bones 4:2 (1:0)

Strijelci za Kafe Pavle: Siniša Golijanin (ag), Dilberović LJubisav, Kulašinac Vladimir, Lučić Darko
Strijelci za Mi-Bones: Bajić Goran, Stanišić Milan
Igrač utakmice: Dilberović LJubisav (Kafe Pavle)

Kafe Pavle: Jolović Ognjen, Kulašinac Vladimir (k), Dilberović LJubisav, Koprivica Rajko, Lučić Darko, Zeković Vladanko

Mi-Bones: Delipara Srđan, Regoje Darko (k), Guja Stanislav, Bajić Goran, Stanišić Milan, Golijanin Siniša, Skokić Nikola

Kafe Pavle je odigrao odličan meč i ubilježio pobjedu protiv Mi-Bonesa. Vodio je Pavle na poluvremenu 1:0, već nakon 8 minuta u drugom periodu na semaforu je pisalo 4:0, a nešto opuštenija igra u finišu ih je koštala dva primljena pogotka, koji ih ipak neće mnogo zaboljeti. Igrač utakmice je LJubo Dilberović, vedeta Kafe Pavla.

Zlatno Zrno – Andžić 3:3 (1:2)

Strijelci za Zlatno Zrno: Gunjak Aleksandar, Minić Dragan, Lubura Srđan
Strijelci za Andžić: Cicović Đorđe 2x, Cicović Rajko
Igrač utakmice: Lubura Srđan (Zlatno Zrno)

Zlatno Zrno: Pavlović Zoran, Minić Dragan (k), Lubura Srđan, Pandurević Marko, Andrić Goran, Simić Aleksandar, Gunjak Aleksandar

Andžić: Ivanović Dejan, Cicović Rajko, Jovičić Željko, Cicović Đorđe (k), Cincar LJubiša, Subotić Nemanja, Obradović Igor, Jokić Darko, Divljan Vukašin

Velika drama na susretu Zlatnog Zrna i Andžića! Vođena tandemom Cicovića, Đorđem i Rajkom, činilo se da ekipa Andžića ide ka pobjedi, ali tako nisu mislili i igrači Zlatnog Zrna. Na dva minuta prije kraja susreta je stajalo 1:3, ali onda uporno Zlatno Zrno postiže dva pogotka za dva minuta i stiže do remija u velikom stilu! Imaće za čime da žale igrači Andžića, pad koncentracije u finišu meča ih je koštao dva boda, a igrač utakmice je Srđan Lubura, strijelac izjednačujućeg pogotka u posljednjim trenucima.

Prača: Simović Aleksandar, Stanišić Vuko (k), Ždrale Radovan, Dragutinović Đorđe, Remović Vladimir, Garić Milan, Škipina Savo

Badžani se nisu pojavili, pa je utakmica registrovana službenim rezultatom u korist Prače.

Dalibran – Sjetlina 2:7 (0:0)

Strijelac za Dalibran: Grubačić Đorđe 2x
Strijelci za Sjetlinu: Tadić Stefan 3x, Batković Goran, Mršo Edis, Habibija Edin 2x
Žuti kartoni: Tadić Stefan, Mršo Edis, Cicović Saša (Sjetlina)
Igrač utakmice: Tadić Stefan (Sjetlina)

Dalibran: Janković Nenad, Kusmuk Boško, Vukadin Jovica, Grubačić Đorđe, Bjelica Dragan, Simić Goran, Ilić Bojan, Pandurević Milan, Vuksanović Sretko (k)

Sjetlina: Hasanspahić Eldin, Mršo Edis, Kusmuk Dražan, Habibija Edin, Tadić Stefan, Tadić Nenad, Batković Goran, Brčkalo Bojan, Cicović Saša (k)

Zahuktala Sjetlina je vezala i četvrtu uzastopnu pobjedu i u derbiju kola deklasirala Dalibran, i upravo njih prestigla na tabeli. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a u drugom smo vidjeli kanonadu Sjetline koja je još jednom demonstrirala da je u strašnoj formi. Golgeterskim učinkom se istakao Stefan „Raul“ Tadić, strijelac tri pogotka, ujedno i igrač utakmice i „MVP“ kola.

DŽabulani: Macan Goran, Kusmuk Miljan, Cicović Predrag, Pušara Miljan, Cvjetanović Bojan, Drobnjak Nikola, Govedarica Nemanja (k), Govedarica Milan

Ekipa MDM se nije pojavila, pa je utakmica registrovana službenim rezultatom u korist DŽabulanija.