Liga rekreativaca: „Vodovod“ i dalje melje, „DŽabulani“ ponovo na pobjedničkom kolosijeku

0
Arhivska fotografija

U nedjelju 5. novembra, nastavljeno je takmičenje u Ligi rekreativaca. Na programu je bilo 6. kolo, a obilježile su ga nova pobjeda vodeće ekipe – „Vodovoda 9. januar“, ujedno i jedine ekipe sa perfektnim učinkom, kao i pobjeda vladajućeg šampiona „DŽabulanija“ u derbi susretu protiv „Radisa“, kojom je šampion prekinuo seriju poraza.

Mreže su se tresle ukupno 42 puta, a arbitri Srđan Kusmuk i Aleksandar Skoko su pokazali 12 žutih kartona, dok crvenih, kao po običaju, nije bilo.

Takmičenje se nastavlja naredne nedjelje utakmicama 7. kola, u standardnim terminima, od 10:00 do 18:00 časova.

Strijelac za Mi-Bones: Stanišić Milan
Žuti kartoni: Guja Stanislav, Stanišić Milan, Delipara Srđan (Mi-Bones), Jojić Bojan, Minić Dragan (Zlatno Zrno)
Igrač utakmice: Pelemiš Miloš (Mi-Bones)

Mi-Bones: Pelemiš Miloš, Golijanin Siniša, Skokić Nikola, Bajić Goran, Regoje Darko (k), Delipara Srđan, Stanišić Milan, Guja Stanislav, Trobok Srđan

Zlatno Zrno: Pavlović Zoran, Minić Dragan (k), Jojić Bojan, Maunaga Radivoje, Mičić Strahinja, Mičić Marko, Topalović Bojan, Gunjak Aleksandar

Već od ranog jutra krenulo je vatreno! Ovonedjeljni program su izuzetno uzbudljivom i vatrenom utakmicom otvorili „Mi-Bones“ i „Zlatno Zrno“. Igralo se izuzetno tvrdo, odbrane su dominirale kao da je duh Barezija i Maldinija ušao u naše aktere, a presudni trenutak se desio u 29. minutu, kada je Milan Stanišić „Stana“ donio prednost svojoj ekipi, i postavio konačan rezultat. Koliko je žestoka utakmica bila najbolje svjedoči činjenica da je pokazano čak pet žutih kartona. Igrač utakmice je golman „Mi-Bonesa“ Miloš Pelemiš, koji nas je svojim sjajnim intervencijama podsjetio na Frančeska Tolda iz najboljih dana.

Mobilends – Badžani 4:2 (2:1)

Strijelci za Mobilends: Vuksanović Siniša 2x, Štrbac Nebojša, Okuka Aleksandar
Strijelci za Badžani: Bakmaz Nemanja 2x
Žuti kartoni: –
Igrač utakmice: Vuksanović Siniša (Mobilends)

Mobilends: Tešanović Đorđe, Jakovljević Boris, Kovačević Vladan, Drobnjak Njegoš, Okuka Aleksandar, Čavarkapa Predrag, Štrbac Nebojša (k), Vuksanović Siniša

Badžani: Veljović Danilo, Bakmaz Nemanja, Hršum Dejan, Pandurević Darko, Škipina Filip, Pelemiš Ivan, Ždrale Marko, Matković Pero, Škipina Bojan (k)

Izuzetno uzbudljivo je bilo i u susretu „Mobilendsa“ i „Badžana“. Imao je „Mobilends“ prednost od 1:0 i 2:1, ali su se „Badžani“ uspjeli oba puta vratiti iz rezultatskog deficita. Ipak, „Mobilends“ stiže ponovo do prednosti na samom početku drugog poluvremena, a ovaj put njihovi protivnici nisu imali snage da se vrate u igru, a pogotkom Aleksandra Okuke u posljednjim trenucima meča je ovjerena pobjeda. Igrač utakmice je zasluženo Siniša Vuksanović, strijelac dva gola za pobjedničku ekipu.

Olimp – MDM 1:2 (0:1)

Strijelac za Olimp: Petrović Radislav
Strijelci za MDM: Radović Miljan, Bojan Tepeš
Žuti kartoni: Slijepčević Nemanja, Janković Mladen (Olimp), Ćorluka Goran (MDM)
Igrač utakmice: Kulašević Željko (MDM)

Olimp: Petrović Radislav, Kovačević Janko, Škipina Zoran, Janković Mladen (k), Gluhović Bojan, Zeković Nenad, Lopatić Milomir, Tadić Srboljub, Kovačević Radenko, Slijepčević Nemanja

MDM: Kulašević Željko, Kulašević Nikola, Tepeš Bojan, Ćorluka Goran, Ćorluka Bojan, Radović Miljan, Vučićević Mladenko (k), Brezo Nikola

Još jednu tvrdu i uzbudljivu utakmicu smo vidjeli u susretu „Olimpa“ i „MDM“-a. „MDM“ je došao do sigurne prednosti pogotcima Miljana Radovića i Bojana Tepeša, poznatog i kao Alešandre Pato sa Korana. „Olimp“ je samo uspio da ublaži poraz golom Radislava Petrovića, a igrač utakmice je golman „MDM“-a, Željko Kulašević.

Andžić – Dalibran 3:5 (2:1)

Strijelci za Andžić: Jokić Darko, Obradović Igor, Cicović Đorđe
Strijelci za Dalibran: Vukadin Jovica 2x, Simić Goran, Grubačić Đorđe, Vuksanović Sretko
Igrač utakmice: Bjelica Dragan (Dalibran)

Andžić: Obradović Igor, Jovičić Željko, Divljan Vukašin, Jokić Darko, Cicović Đorđe (k), Cincar Ljubiša, Subotić Nemanja

Dalibran: Janković Nenad, Vukadin Jovica, Ilić Bojan, Grubačić Đorđe, Bjelica Dragan, Simić Goran, Kusmuk Boško, Vuksanović Sretko (k)

Pravu goleadu smo vidjeli na susretu „Andžića“ i „Dalibrana“. „Dalibran“ stiže do prednosti već u uvodnim minutima meča, „Andžić“ vrlo brzo stiže do preokreta, ali onda kreće velika serija „Dalibrana“ u kojoj postižu čak četiri pogotka. „Andžić“ je stigao i do trećeg gola u posljednjem minutu susreta, ali slaba im je to utjeha. Igrač utakmice je Dragan Bjelica iz pobjedničke ekipe, a vrijedna pomena je i partija nekadašnje vedete paljanske „Romanije“, Jovice Vukadina, koji se istakao golgeterskim učinkom sa dva pogotka.

Prača – Vodovod 9. januar 2:5 (1:2)

Strijelci za Praču: Krsmanović Predrag, Čvoro Marko
Strijelci za Vodovod 9. januar: Tomović Stefan 2x, Božović Luka, Lackanović Đorđe, Šehovac Duško
Igrač utakmice: Tomović Stefan (Vodovod 9. januar)

Prača: Šarenac Aleksandar, Stanišić Vuko (k), Šuko Nenad, Čvoro Marko, Škipina Savo, Remović Vlado, Krsmanović Predrag, Dragutinović Đorđe

Vodovod 9. januar: Ristivojević Milenko, Šehovac Duško (k), Tomović Stefan, Božović Luka, Lackanović Đorđe, Palamar Boris, Blagojević Nikola, Čvoro Milan

„Vodovod“ melje i ne staje! Navikli su nas ovi momci na pobjede, a ovaj put je stradala ekipa „Prače“. Držali su se Pračani 25. minuta, imali rezultatski egal, ali je fizički prespremna ekipa „Vodovoda“ sjajno odradila finiš susreta i zasluženo ubilježila još jednu pobjedu, i zaista, kako igra „Vodovod“ postavlja se pitanje da li iko može da ih ugrozi na prvoj poziciji. Igrač utakmice je dvostruki strijelac za pobjedničku ekipu, Stefan Tomović, a lijepa vijest za „Vodovod“ je i da se njihov golgeter Đorđe Lackanović osamio na čelu liste strijelaca, sa čak osam postignutih pogodaka.

Strijelci za DŽabulani: Cicović Predrag, Pušara Miljan 2x, Govedarica Milan 2x, Drobnjak Nikola
Strijelci za Radis: Radan Đorđe, Bogdanović Aleksandar
Žuti karton: Čvoro Bojan (DŽabulani)
Igrač utakmice: Pušara Miljan (DŽabulani)

DŽabulani: Govedarica Nemanja (k), Cvjetanović Bojan, Čvoro Bojan, Pušara Miljan, Cicović Predrag, Govedarica Milan, Drobnjak Nikola

Radis: Hrkalović Igor, Popović Branko (k), Vasić Mile, Bogdanović Aleksandar, Mučibabić Srđan, Radan Đorđe, Mojević Nikola

Derbi kola je bez sumnje bio susret „DŽabulanija“ i „Radisa“, a „DŽabulani“ je pokazao zašto je aktuelni šampion Lige i sjajnom igrom su savladali nimalo naivnu ekipu „Radisa“, koja takođe ima velike ambicije. Vladajući šampioni su sjajnom igrom pokazali da je rezultatska kriza iza njih, prekinuli su seriju poraza i nastavljaju trku za „Vodovodom“ i „Flamingosima“ za vrh tabele. Igrač utakmice je sasvim zasluženo Miljan Pušara, strijelac dva gola za „DŽabulani“.

Sjetlina – Kafe Pavle 3:2 (2:2)

Strijelci za Sjetlinu: Paprica Dušan 2x, Tadić Stefan
Strijelci za Kafe Pavle: Radić Đorđe, Kulašinac Vladimir
Žuti kartoni: Paprica Dušan (Sjetlina), Neđić Boško (Kafe Pavle)
Igrač utakmice: Paprica Dušan (Sjetlina)

Sjetlina: Lakić Dražen, Paprica Dušan, Tadić Nenad, Tadić Stefan, Kusmuk Dražan, Cicović Saša (k), Mršo Edis, Habibija Edin

Kafe Pavle: Jolović Ognjen, Kulašinac Vladimir (k), Radić Đorđe, Neđić Boško, Zeković Vladanko, Koprivica Rajko, Dilberović Ljubisav

Vrlo atraktivan i uzbudljiv je bio i susret „Sjetline“ i „Kafe Pavla“. Svega osam minuta igre je bilo potrebno „Sjetlini“ da dođe do dva gola prednosti, vrlo brzo se „ljudi u crnom“ vraćaju u igru sa dva brza pogotka, a trenutak odluke pada u 27. minutu kada iskusni Dušan Paprica postiže pobjedonosni pogodak za „Sjetlinu“, a svoj drugi na meču. Upravo je Paprica igrač utakmice, potpuno zasluženo.

Ćaće – Kafe Flamingo 2:2 (0:0)

Strijelci za Ćaće: Lazarević Jovo, Dragaš Milan
Strijelci za Kafe Flamingo: Vučićević Slaven, Rudić Nebojša
Žuti karton: Čolaković Miloš (Kafe Flamingo)
Igrač utakmice: Dragaš Milan (Ćaće)

Ćaće: Vuković Milan, Vukadin Dragan, Elez Božidar (k), Ivanović Velimir, Lazarević Jovo, Karišik Predrag, Pržulj Radomir, Dragaš Milan

Kafe Flamingo: Đukić Đorđe, Vučićević Slaven, Rudić Nebojša, Kraišnik Saša, Obradović Nemanja, Čolaković Miloš, Hršum Arsen, Sikima Marko, Samardžić Marko (k)

A za kraj – spektakl! Pravi triler smo vidjeli u posljednjoj utakmici ovonedjeljnog programa, susretu „Ćaća“ i „Kafe Flaminga“. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda u drugom – rapsodija! „Flamingosi“ za svega dva minuta postižu dva pogotka i činilo se da sigurno plove ka pobjedi, ali su se pitale i sjajne „Ćaće“. Nisu se predavali momci u plavim dresovima, dva minuta prije kraja smanjuju na 1:2, i onda u posljednjem minutu stižu i do izjednačenja! Heroj „Ćaća“ je bez ikakve sumnje Milan Dragaš, strijelac izjednačujućeg pogotka, i naravno, igrač utakmice. „Flamingosi“ svakako imaju za čime da žale, pad koncentracije ih je koštao dva boda, ali i sa ovim remijem ostaju na odličnom drugom mjestu i nastavljaju trku sa „Vodovodom 9. januar“ za prvu poziciju.