Liga rekreativaca: Vodovod drži odstojanje, Olimp priredio iznenađenje

0

U nedjelju je u SC Olimp odigrano 13. kolo Lige rekreativaca. Kolo su obilježile pobjede favorita, kao i iznenađenje u režiji sve boljeg Olimpa.

Olimp je odigrao sjajnu utakmicu i savladao vladajućeg šampiona, ekipu DŽabulani. Ostale ekipe iz vrha tabele su zabilježile očekivane pobjede, pa većih pomjeranja na tabeli nije bilo, osim DŽabulanijevog pada sa četvrtog na šesto mjesto.

Igrač kola je bio Olimpov igrač Nenad Zeković, koji je bio pokretačka snaga svoje ekipe u velikoj pobjedi, a golgeterskim učinkom se posebno istakao Stefan Tadić. Popularni Raul je postigao četiri pogotka u pobjedi svoje Sjetline nad Pračom i zasjeo na čelo liste strijelaca.

Ukupno je postignuto 55 golova, a djelilac pravde je bio Srđan Kusmuk.

Zbog Vaskrsa sljedeće kolo će biti na programu u subotu, 7. aprila, u ustaljenim terminima.

Mobilends – Mi-Bones 6:1 (0:0)

Strijelci za Mobilends: Vuksanović Siniša, Kovačević Vladan, Lazarević Miroslav, Štrbac Nebojša, Okuka Aleksandar 2x
Strijelac za Mi-Bones: Skokić Nikola
Igrač utakmice: Okuka Aleksandar (Mobilends)

Mobilends: Tešanović Đorđe, Štrbac Nebojša (k), Okuka Aleksandar, Vuksanović Siniša, Lazarević Miroslav, Đuričić Nemanja, Jakovljević Boris, Kovačević Vladan

Mi-Bones: Plakalović Miroslav, Guja Stanislav, Bajić Goran, Regoje Darko (k), Delipara Srđan, Skokić Nikola, Stanišić Milan

Ovonedjeljni program su zanimljivom utakmicom otvorili Mobilends i Mi-Bones. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a u drugom kreće golgeterska rapsodija Mobilendsa koja im je obezbijedila ubjedljivu pobjedu. Interesantno je da je čak pet golova palo u periodu između 24. i 29. minuta. Igrač utakmice je dvostruki strijelac za Mobilends, Aleksandar Okuka.

Kafe Pavle – Radis 4:1 (3:0)

Strijelci za Kafe Pavle: Neđić Boško, Živković Pero, Dilberović LJubo 2x
Strijelac za Radis: Kaurin Vladimir
Igrač utakmice: Dilberović LJubo (Kafe Pavle)

Kafe Pavle: Jolović Ognjen, Koprivica Rajko (k), Neđić Boško, Radić Đorđe, Zeković Vladanko, Dilberović LJubo, Živković Pero

Radis: Hrkalović Igor, Bozalo Boro, Kaurin Vladimir, Bogdanović Aleksandar, Mučibabić Srđan, Popović Branko (k), Vasić Mile, Ivanović Blaško

Do ubjedljive i vrlo bitne pobjede je došao Kafe Pavle protiv Radisa. Već nakon prvog perioda Pavle je imao velika tri gola prednosti, početkom drugog perioda dolaze i do četvrtog, a Radis je uspio samo da dođe do počasnog pogotka u finišu utakmice. Igrač utakmice je bio LJubo Dilberović, dvostruki strijelac za pobjednike.

MDM – Zlatno Zrno 3:6 (0:3)

Strijelac za MDM: Petrović Bojan 3x
Strijelci za Zlatno Zrno: Gunjak Aleksandar 2x, Lubura Srđan, Minić Dragan, Andrić Goran 2x
Igrač utakmice: Lubura Srđan (Zlatno Zrno)

MDM: Ćorluka Goran (k), Ćorluka Bojan, Vučinić Ognjen, Šućur Vladimir, Petrović Bojan, Petrović Mićo

Zlatno Zrno: Simić Aleksandar, Lubura Srđan (k), Gunjak Aleksandar, Pandurević Marko, Andrić Goran, Mičić Strahinja, Minić Dragan

Do pobjede je došla i ekipa Zlatnog Zrna protiv MDM-a. Na poluvremenu je Zrno imalo tri gola prednosti. Iako je i MDM u drugom poluvremenu postigao tri pogotka veće drame nije bilo. Zlatno Zrno je rutinski privelo utakmicu kraju, a igrač utakmice je kapiten pobjedničke ekipe Srđan Lubura. Jedina svijetla tačka u poraženoj ekipi je bio Bojan Petrović, strijelac sva tri gola za MDM.

Badžani – Kafe Flamingo 1:7 (0:2)

Strijelac za Badžane: Škipina Bojan
Strijelci za Kafe Flamingo: Hršum Arsen, Kraišnik Saša, Rudić Nebojša, Aleksić Veljko, Jokić Saša 2x, Čolaković Miloš
Igrač utakmice: Jokić Saša (Kafe Flamingo)

Badžani: Veljović Danilo, Škipina Bojan (k), Radić Saša, Ždrale Marko, Stanković Goran, Škipina Filip, Pelemiš Ivan

Kafe Flamingo: Marjanović Nemanja, Samardžić Marko, Obradović Nemanja, Kraišnik Saša, Čolaković Miloš, Rudić Nebojša, Hršum Arsen, Jokić Saša, Aleksić Veljko (k), Miroslav Đerić

Flamingosi su opravdali ulogu favorita i ubjedljivo savladali Badžane. Ipak, ovakav rezultat je možda malo nerealan jer su Badžani bili u igri do 30. minuta, kada Flamingo dolazi do prednosti od 3:1. Do kraja susreta Badžani su fizički pali i primili još četiri gola, ali su ostavili dobar utisak protiv apsolutnog favorita. Kafe Flamingo nastavlja bitku za drugo mjesto, a igrač utakmice je bio Saša Jokić.

Dalibran – W-Win 4:2 (1:1)

Strijelci za Dalibran: Ilić Bojan, Kusmuk Đorđe, Vuksanović Sretko 2x
Strijelci za W-Win: Đokić Saša, Vuksanović Sretko (ag)
Igrač utakmice: Vuksanović Sretko (Dalibran)

Dalibran: Janković Nenad, Vukadin Jovica, Vuksanović Sretko (k), Ilić Bojan, Bjelica Dragan, Kusmuk Đorđe, Pandurević Milan

W-Win: Milan Vuković, Dragaš Milan, Lazarević Jovo, Karišik Predrag (k), Đokić Saša, Pržulj Radomir

Slična situacija je viđena i na susretu Dalibrana i W-Wina. W-Win je vodio do 29. minuta, ali u finišu Dalibran pali motore i stiže do preokreta i vrlo bitne pobjede. W-Win ima za čime da žali, a Dalibran nastavlja borbu za drugu poziciju. Heroj Dalibranovog preokreta je Sretko Vuksanović, strijelac dva gola koja su donijela preokret, a popularni Doktor je potpuno zasluženo i igrač utakmice.

Vodovod 9. januar – Andžić 2:1 (2:0)

Strijelci za Vodovod 9. januar: Šehovac Duško, Lackanović Đorđe
Strijelac za Andžić: Cicović Đorđe
Žuti kartoni: Cicović Rajko, Živković Nemanja (Andžić)
Igrač utakmice: Šehovac Duško (Vodovod 9. januar)

Vodovod 9. januar: Kucalović LJubiša, Božović Luka, Blagojević Nikola, Palamar Boris, Guja Branislav, Tomović Stefan, Lackanović Đorđe, Šehovac Duško (k)

Andžić: Ivanović Dejan, Cicović Đorđe (k), Obradović Igor, Živković Nemanja, Cincar LJubiša, Divljan Vukašin, Jovičić Željko, Jokić Darko, Cicović Rajko, Subotić Nemanja

Vodeća ekipa lige je teže neko što se očekivalo došla do pobjede protiv Andžića. Andžić se dobro predstavio protiv velikog favorita. U prvom poluvremenu Vodovod postiže oba svoja gola na meču, a Andžić smanjuje rezultat u 36. minutu. Ipak, Vodovod je u finišu meča sačuvao prednost, a pobjedom je sačuvao i veliku prednost u odnosu na najbliže pratioce na tabeli. Igrač utakmice je kapiten Vodovoda Duško Šehovac.

Olimp – DŽabulani 5:2 (2:1)

Strijelci za Olimp: Janković Mladen 2x, Zeković Nenad 2x, Kovačević Janko
Strijelci za DŽabulani: Cvjetanović Bojan, Čvoro Bojan
Žuti karton: Gluhović Bojan (Olimp)
Igrač utakmice: Zeković Nenad (Olimp)

Olimp: Kovačević Radenko, Petrović Radislav, Janković Mladen (k), Knežević Nemanja, Tadić Srboljub, Gluhović Bojan, Zeković Nenad, Kovačević Janko, Gazivoda Dušan

DŽabulani: Mađarević Ognjen, Pušara Miljan, Govedarica Nemanja (k), Cvjetanović Bojan, Čvoro Bojan, Kusmuk Miljan, Cicović Predrag, Drobnjak Nikola, Govedarica Milan

Za najveće iznenađenje u ovom kolu pobrinula se ekipa Olimpa, koja je svojom vjerovatno najboljom partijom u sezoni savladala favorizovani DŽabulani. Sve je odlično funkcionisalo u ekipi Olimpa i potpuno zasluženo su došli do pobjede protiv aktuelnog šampiona. Igrač utakmice je Nenad Zeković, ujedno i igrač kola, a svoje mjesto u timu kola je našao i odlični čuvar mreže Olimpa Radenko Kovačević.

Sjetlina – Prača 6:3 (3:2)

Strijelci za Sjetlinu: Tadić Stefan 4x, Tadić Nenad, Batković Goran
Strijelci za Praču: Lučić Srđan, Dragutinović Đorđe, Garić Milan
Žuti karton: Krsmanović Predrag (Prača)
Igrač utakmice: Tadić Stefan (Sjetlina)

Sjetlina: Lakić Dražen, Cicović Saša (k), Tadić Stefan, Čavarkapa Vladimir, Kusmuk Dražan, Tadić Nenad, Batković Goran, Ikonić Slaviša

Prača: Simović Aleksandar, Stanišić Vuko (k), Krsmanović Predrag, Dragutinović Đorđe, Remović Vladimir, Škipina Savo, Čvoro Marko, Lučić Srđan, Garić Milan

Zavjesu na 13. kolo su spustili Sjetlina i Prača, a Sjetlina je u malom lokalnom derbiju opravdala ulogu favorita i došla do važne pobjede. Ova pobjeda ih ostavlja na drugom mjestu na tabeli, a igrač utakmice je bio Stefan Tadić koji je postigao čak četiri pogotka i preuzeo vođstvo na listi strijelaca.