Liga rekreativaca: Vodovod 9. januar na korak od titule

0
Arhivska fotografija

U proteklu subotu i nedjelju su odigrane utakmice 3. i 4. kola post sezone u Ligi rekreativaca. Dupli program nam je donio nekoliko odličnih duela.

Vodovod 9. januar je konačno pretrpio jedan poraz, ali ih to nije mnogo poremetilo, pa im je za titulu potreban jedan bod u preostala tri kola. Dalibran je i definitivno ispao iz trke, a Kafe Pavle i dalje ima teoretsku šansu da dođe do titule, pod uslovom na dobiju sve do kraja, a Vodovod sve izgubi. Što se tiče plej-auta, vrijedi spomenuti duple pobjede W-Win-a i Andžića.

U subotu su pravdu dijelili Srđan Kusmuk i Aleksandar Skoko, a u nedjelju Kusmuk i Nenad Đerić.

Peto kolo je na programu sljedeće nedjelje, 20. maja, u standardnim terminima.

Žuti karton: Skokić Nikola (Mi-Bones)
Igrač utakmice: Guja Stanislav (Mi-Bones)

Mi-Bones je u prvoj utakmici ovog vikenda savladao Olimp. Nemanja Knežević nije mogao sam protiv Mi-Bonesa, pa mu tri postignuta gola neće biti neka utjeha. S druge strane, sjajnu partiju je pružio Stanislav Guja, takođe strijelac tri gola, ali i igrač utakmice.

Radis – Dalibran 3:3 (1:0)

Strijelci za Radis: Bogdanović Aleksandar, Vasić Mile, auto-gol
Strijelci za Dalibran: Vukadin Jovica, Vuksanović Sretko, Bjelica Dragan
Igrač utakmice: Vasić Mile (Radis)

Dalibran je remijem protiv Radisa i definitivno ispao iz šampionske trke. Dramatično je bilo na ovoj utakmici, Radis je imao prednost od 2:0, ali borbeni igrači Dalibrana uspijevaju da dođu do preokreta. Ipak, pobjedu su ispustili nesrećnim autogolom pet minuta prije kraja susreta. Igrač utakmice je Radisov Mile Vasić.

W-Win – Zlatno Zrno 7:4 (5:2)

Strijelci za W-Win: Karišik Predrag, Kovačević Mladen 2x, Pržulj Radomir 2x, Elez Božidar 2x
Strijelci za Zlatno Zrno: Gunjak Aleksandar, Minić Dragan, Maunaga Dražen, auto-gol
Igrač utakmice: Kovačević Mladen (W-Win)

W-Win je konačno došao do prvih bodova u plej-autu pobjedom nad Zlatnim Zrnom. U ovoj goleadi su se bolje snašli igrači W-Win-a, a igrač utakmice je Mladen Kovačević, jedan od dvostrukih strijelaca za pobjedničku ekipu.

Vodovod 9. januar – Kafe Pavle 1:3 (0:2)

Strijelac za Vodovod 9. januar: Koprivica Rajko (a.g)
Strijelci za Kafe Pavle: Dilberović LJubo, Radić Đorđe, Živković Petar
Igrač utakmice: Živković Petar (Kafe Pavle)

Derbi 3. kola je pripao Kafe Pavlu. Pavle je sjajnom predstavom nanio prvi poraz vodećoj ekipi u plej-ofu, i ostao je sa bar teoretskim šansama da dođe do titule. Igrač utakmice je Petar Živković, strijelac posljednjeg gola na meču, koji je definitivno riješio pitanje pobjednika.

Badžani – Andžić 2:13 (0:7)

Strijelci za Badžane: Veljović Danilo, Čolić Ognjen
Strijelci za Andžić: Jokić Darko 6x, Subotić Nemanja 4x, Obradović Igor 2x Jovičić Željko,
Žuti karton: Subotić Nemanja (Andžić)
Igrač utakmice: Jokić Darko (Andžić)

Ponovo je najubjedljiviju pobjedu u kolu ubilježio Andžić. Ovaj put su stradali Badžani, a najzapaženiji pojedinci su Darko Jokić, najbolji igrač utakmice i cjelokupnog 3. kola, i Dejan Ivanović, drugi put uzastopno najbolji golman kola.

MDM – Badžani 5:3 (1:1)

Strijelci za MDM: Ćorluka Bojan, Gračanin Đorđe, Gavrilović Nemanja, Petrović Bojan, Veljović Danilo (a.g)
Strijelci za Badžane: Pelemiš Ivan, Matković Pero, Stanković Goran
Igrač utakmice: Gračanin Đorđe (MDM)

Badžani su nakon katastrofe protiv Andžića pružili bolju partiju u nedjelju, ali je ovaj put MDM bio prejak. MDM je tako uspio da zabilježi 6 bodova ovog vikenda, a igrač utakmice je Đorđe Gračanin, vedeta MDM-a.

Andžić – Mi-Bones 5:4 (4:1)

Strijelci za Andžić: Jovičić Željko 2x, Cicović Đorđe, Cincar LJubiša, Cicović Rajko
Strijelci za Mi-Bones: Golijanin Siniša, Stanišić Milan, Guja Stanislav, Regoje Darko
Žuti karton: Jovičić Željko (Andžić)
Igrač utakmice: Jovičić Željko (Andžić)

Andžić je i u nedjelju potvrdio veliku formu, a sljedeća žrtva je bio Mi-Bones. Andžić je brzo došao do velike prednosti, pa su u drugom poluvremenu mogli sebi da dopuste i da se malo opuste, ali pobjeda nije došla u pitanje. Igrač utakmice je Jovičić Željko.

Kafe Pavle – Dalibran 6:2 (1:1)

Strijelci za Kafe Pavle: Radić Đorđe 4x, Kulašinac Vladimir 2x
Strijelci za Dalibran: Ilić Bojan, Samardžić Nenad
Crveni karton: Bjelica Dragan (Dalibran)
Igrač utakmice: Radić Đorđe (Kafe Pavle)

Opet je Kafe Pavle bio akter derbija kola, i opet su momci u crnom ubilježili pobjedu. Ovaj put protiv Dalibrana, kojeg su upravo ovom pobjedom preskočili na tabeli. Sjajni Đorđe Radić je na ovom meču postigao čak četiri pogotka i zaslužio zvanja igrača utakmice i igrača kola.

Olimp – Zlatno Zrno 1:1 (1:1)

Strijelac za Olimp: Knežević Nemanja
Strijelac za Zlatno Zrno: Pandurević Marko
Žuti karton: Kosorić Goran (Olimp)
Igrač utakmice: Lubura Srđan (Zlatno Zrno)

Olimp i Zlatno Zrno su nam priredili jedini remi u četvrtom kolu. Zlatno Zrno je prvo došlo do prednosti, ali Olimp stiže do izjednačenja u posljednjem minutu prvog perioda. Ispostavilo se da je to i konačan rezultat, a igrač utakmice je Srđan Lubura iz Zlatnog Zrna.

Mobilends – Radis 2:1 (2:1)

Strijelci za Mobilends: Kovačević Vladan, Lazarević Miroslav
Strijelac za Radis: Bogdanović Aleksandar
Žuti karton: Vuksanović Siniša (Mobilends)
Igrač utakmice: Kovačević Vladan (Mobilends)

Mobilends je u jednom tvrdom susretu savladao Radis. Kao i na prethodnom meču, svi golovi su pali u prvom poluvremenu, i to u prvih 10 minuta. Istakli su se Vladan Kovačević, strijelac vodećeg gola i igrač utakmice, kao i Đorđe Tešanović, najbolji golman kola.

Prača – W-Win 1:3 (1:2)

Strijelac za Praču: Garić Milan
Strijelci za W-Win: Karišik Predrag, Đokić Saša, Kovačević Mladen
Igrač utakmice: Đokić Saša (W-Win)

Ovonedjeljni program su zatvorili Prača i W-Win, a nominalni gosti su došli i do druge pobjede ovog vikenda. Bilo je neizvjesno na ovom meču, ali je W-Win uspio da teško stečenu prednost sačuva do kraja utakmice. Igrač utakmice je Saša Đokić, vedeta pobjedničke ekipe.