Liga rekreativaca: „Sjetlina“ u seriji, favoriti sigurni

0
arhivska fotografija

U nedjelju je u SC Olimp odigrano 7. kolo Lige rekreativaca. Akteri su nam, kao i obično, pružili nekoliko odličnih fudbalskih predstava.

„Sjetlina“ je opet obilježila kolo pobjedom protiv „Dalibrana“. Rano je da se priča o nekoj velikoj formi „Sjetline“, ali nije mala stvar savladati dva kola zaredom neke od najjačih ekipa. Nekadašnja ekipa „Kafe Roma“ je promijenila ime u „Kafe Izlog“, a ta novina im je očigledno dobro „legla“, s obzirom da su deklasirali „MDM“.

„Olimp“ je takođe bio ubjedljiv protiv „Zlatne zemlje“, a po tri boda su ubilježili još i vodeći „Vodovod 9. januar“, „Kafe Flamingo/Nero“ i „Kafe Pavle“. Sudijski par su činili Srđan Kusmuk i Aleksandar Skoko.

Osmo kolo će biti na programu u nedjelju, 18. novembra, u standardnim terminima.

Kafe Izlog – MDM 6:1 (3:1)

Strijelci za Kafe Izlog: Ognjen Milinković 3x, Aleksandar Gunjak, Bojan Topalović 2x
Strijelac za MDM: Bojan Petrović
Igrač utakmice: Ognjen Milinković (Kafe Izlog)

Kafe Izlog: Nikola Radan, Radivoje Maunaga, Bojan Topalović, Đorđe Radan, Milan Gojković, Ognjen Milinković, Aleksandar Gunjak (k), Dražen Maunaga

MDM: Aleksandar Rističević, Bojan Petrović, Đorđe Gračanin, Marko Ždrale, Nenad Rebrinović, Janko Jokić, Bojan Ćorluka, Goran Ćorluka (k)

Ovonedjeljni program je otvoren ubjedljivom pobjedom Kafe Izloga nad MDM-om. MDM je poveo na samom početku utakmice, ali to je bilo sve od njih a ovom meču. Vrlo brzo se Izlog konsolidovao, preokrenuo rezultat u svoju korist i na kraju došao do ubjedljive pobjede. Najistaknutiji pojedinac meča je trostruki strijelac Ognjen Milinković.

Vodovod 9. januar – Daiwa 4:1 (1:1)

Strijelci za Vodovod 9. januar: Petar Živković, Duško Šehovac, Milan Čvoro, Đorđe Lackanović
Strijelac za Daiwu: Darko Regoje
Žuti kartoni: Milan Skoko, Stanislav Guja, Miroslav Lazarević (Daiwa)
Igrač utakmice: Duško Šehovac (Vodovod 9. januar)

Vodovod 9. januar: Zoran Pavlović, Luka Božović, Brane Guja, Duško Šehovac (k), Nikola Blagojević, Milan Čvoro, Petar Živković, Đorđe Lackanović

Daiwa: Milan Skoko, Siniša Golijanin, Milan Stanišić, Srđan Delipara, Nikola Skokić, Darko Regoje (k), Stanislav Guja, Miroslav Lazarević

Aktuelni šampion je opravdao ulogu favorita do Daiwe i ubilježio nova tri boda. Vodovod je prvi došao do prednosti, ali Daiwa dolazi do izjednačenja u posljednjem minutu prvog poluvremena. Ipak, u drugom poluvremenu je viđena potpuno drugačija slika, Vodovod je upalio motore i osigurao pobjedu. Tako se Vodovod vratio na pobjednički kolosijek nakon poraza od Sjetline u prethodnom kolu, a igrač utakmice je njihov kapiten Duško Šehovac.

Dalibran – Sjetlina 4:7 (1:6)

Strijelci za Dalibran: Sretko Vuksanović, Nenad Samardžić 2x, Đorđe Grubačić
Strijelci za Sjetlinu: Vladan Đapić 2x, Stefan Tadić 2x, Goran Batković, Edin Habibija, Nenad Tadić
Igrač utakmice: Goran Batković (Sjetlina)

Dalibran: Nenad Janković, Jovica Vukadin, Nenad Samardžić, Boris Knežević, Đorđe Grubačić, Bojan Ilić, Sretko Vuksanović (k), Dragan Bjelica

Sjetlina: Dražen Lakić, Goran Batković, Edin Habibija, Vladan Đapić, Nenad Tadić (k), Nemanja Govedarica, Stefan Tadić

Derbi kola nas nije razočara. Odličnu utakmicu su odigrali Dalibran i Sjetlina, a potonji su došli do druge uzastopne pobjede. Pitanje pobjednika je riješeno u prvom poluvremenu, kada je u jednom momentu Sjetlina imala prednost od čak 0:6. Drugo poluvrijeme je bilo formalnost, a igrač utakmice je Sjetlinin Goran Batković.

Radis – Kafe Flamingo/Nero 1:4 (0:1)

Strijelac za Radis: Boris Jakovljević
Strijelci za Kafe Flamingo/Nero: Nemanja Obradović 2x, Nebojša Rudić, Veljko Aleksić
Žuti karton: Siniša Vuksanović (Radis)
Igrač utakmice: Nemanja Obradović (Kafe Flamingo/Nero)

Radis: Đorđe Tešanović, Aleksandar Bogdanović, Siniša Vuksanović, Boris Jakovljević, Aleksandar Okuka, Branko Popović, Nebojša Štrbac (k)

Kafe Flamingo/Nero: Nemanja Šuko, Nebojša Rudić, Marko Radović, Igor Obradović, Veljko Aleksić (k), Nemanja Obradović, Marko Samardžić, Miroslav Đerić

Flamingo/Nero je opravdao ulogu blagog favorita protiv Radisa. Nakon prvog poluvremena na snazi je bio rezultat 0:1, a u drugom poluvremenu Flamingosi potvrđuju pobjedu sa još tri gola. Titula igrača utakmice je pripala Nemanji Obradoviću, dvostrukom strijelcu, a treba spomenuti i Nemanju Šuka, koji je proglašen za najboljeg golmana kola.

Olimp – Zlatna zemlja 7:0 (3:0)

Strijelci za Olimp: Nemanja Slijepčević, Mladen Janković 4x, Predrag Karišik (ag), Milan Govedarica
Igrač utakmice: Mladen Janković (Olimp)

Olimp: Radenko Kovačević, Janko Kovačević, Dušan Gazivoda, Mladen Janković (k), Srboljub Tadić, Nemanja Slijepčević, Nikola Brezo, Milan Govedarica

Zlatna zemlja: Đorđe Đukić, Milan Dragaš, Mladen Kovačević, Dragan Vukadin (k), Predrag Karišik, Siniša Karišik, Radomir Pržulj

Olimp je zabilježio najubjedljiviju pobjedu u ovom kolu, a stradala je Zlatna zemlja. Čitavim tokom susreta na terenu je postojala samo jedna ekipa, a ovo je tek druga pobjeda u sezoni za Olimp. Igrač utakmice je kapiten pobjedničke ekipe, Mladen Janković, najbolje golgeterski raspoložen igrač u ovom kolu.

Andžić – Kafe Pavle 2:5 (1:3)

Strijelci za Andžić: Dragan Cicović, LJubiša Cincar
Strijelci za Kafe Pavle: LJubo Dilberović, Bojan Govedarica 2x, Đorđe Radić 2x
Igrač utakmice: Đorđe Radić (Kafe Pavle)

Andžić: Dejan Ivanović, Darko Jokić, Željko Jovičić, Đorđe Cicović (k), Vukašin Divljan, LJubiša Cincar, Nemanja Subotić, Dragan Cicović

Kafe Pavle: Ognjen Jolović, LJubo Dilberović, Đorđe Radić, Vladimir Kulašinac (k), Rajko Koprivica, Bojan Govedarica

Sedmo kolo je zatvoreno trijumfom Kafe Pavla nad Andžićem. U prvom poluvremenu je Kafe Pavle stigao do tri gola prednosti, i do kraja susreta su održavali sigurnu distancu. Igrač utakmice je dvostruki strijelac Đorđe Radić.