Knežević čuva tron

0

Fudbaleri „Romanije“ slavili su na teškom gostovanju u Milićima rezultatom 2:0. Utakmicu je obilježio jak tempo i želja obje ekipe za pobjedom. Ekipa „Milića“ je bila motivisana obaćanim premijama „Napretka“ iz Šepka koji je u ovom kolu zabilježio novu pobjedu protiv „Proletera“ iz Dvorova rezultatom 5:0. Danas je na terenu briljirao Knežević koji je zadavao mnogo problema protivniku. Oko 300 gledalaca u Milićima je gledalo upadljivu fudbalsku predstavu.

„Roma“ je već u 3´ minutu povela, poslije centaršuta Vukadina sa desne strane, odlično skače Knežević za 0:1. „Milići“ se ni jednog trenutka ne povlače i tokom prvog poluvremena drže ravnotežu na sredini terena, ali bez šansi.

Roma je dosta konkretnija pa u 15´ minutu sam pred golmana izbija Blagojević, ali šutira pored gola slabijom nogom. U 25´ minutu ponovo odlična šansa za Blagojevića, koji ponovo promašuje sa samo nekoliko metara iz kosa.

U nastavku utakmice snažnije kreće ekipa „Milića“, a „Roma“ preko kontra napada ugrožava gol domaćina. U 73´ minutu Aleksić poslije odličnog prodora Vukadina i povratne lopte, sa samo nekoliko metara promašuje prazan gol.

U 85´ minutu po desnoj strani prodire rezervista Erić i šalje povratnu loptu ka Kneževiću, a ovome nije bilo teško da postigne svoj 21. pogodak u sezoni i time postavi konačan rezultat meča.

Vrijedi napomenuti da je odbrana „Roma“ odradila odličan posao i da ekipa „Milića“ u toku čitavog meča nije stvorila ni jednu šansu, osim nekoliko nepreciznih šuteva sa distance. U 70` minutu jedan od domaćih igrača je pao u šesnaestercu „Rome“, domaćini su tražili jedanaesterac, međutim sudija je ostao miran.

„Roma“ u subotu na Palama dočekuje solidnu ekipu „Gorice“ koja je u prošlom kolu savladala „Velež“ kod kuće rezultatom 2:1.

Za Romaniju su igrali: Babović, Kreštalica, Gutalj, Vukadin, Novaković, Aleksić (89´ Govedarica) , Krezović, Delipara, Vilaret (70´ Erić) , Blagojević (60´ Savić), Knežević