Juniori „Romanije“ i pored alarmantne situacije u klubu savladali „Željezničar“ na Grbavici

0

Juniori Romanije tokom vikenda imali su zapažen nastup. U meču 14. kola Omladinske lige Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo, talentovana generacija „Romanije“ je poslije odlične igra savladala na „Grbavici“ renomiranog rivala, drugoplasiranu ekipu na tabeli „Željezničar“ sa 1:3.

Domaćini iz Sarajeva bolje ulaze u meč, a do pogotka su stigli već u sedmoj minuti preko napadača Ervina Kusture. To goste nije pokolebalo, u nastavku su zaigrali bolje, a trud je urodio plodom u 21. minuti kada raspoloženi za igru Luka Cicović pogađa za 1:1 što je bio i razultat prvog dijela.

Drugi period igre bio je u znaku juniora „Romanije“ koji preko igrača utakmice kapitena Mihaila Drobnjaka u 63. minuti stiču prednost 1:2. Do kraja susreta, tačnije devet minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka, gostii su postigli još jedan gol. Bez milosti je bio igrač sa devetkom na leđima talentovani Luka Simić koji je u maniru iskusnog profesionalca zatresao mrežu „Želje“ i to je ispostavilo se na kraju bilo za konačnih, velikih i zasluženih 1:3 za Paljane.

Poslije odigranih 14. kola i sa skorom, šest pobjeda uz dva remija i četiri poraza, sa 20 osvojenih bodova Paljani u konkurenciji od devet ekipa zauzumaju treće mjesto na ligaškoj tabeli. Ispred su Sarajevo i Željezničar, a iza su Olimpik, Jedinstvo iz Ilijaša, Igman, Bosna Sema Sarajevo, Famos i Ozren iz Semizovca.

U sljedećem 15. kolu, narednog vikenda (22/23. april) juniori Romanije igraju protiv Olimpika u Sarajevu.

Nažalost, upitan je natup svih selekcija Fudbalskog kluba „Romanija“, zbog teške finansiske situacije i blokade žiro računa kluba.

FK „Željezničar“ Sarajevo – FK „Romanija“ Pale 1:3 / 1:1

Stadion „Grbavica“ Sarajevo

FK Željezničar: Danijel Delić, Renato Kurtušić (39. Tarik Subašić), Haris Bećirević (39. Rijad Zulčić), Ibrahim Račić (75. Omar Ašutić), Esad Hebibović, Nermin Alagić, Mustafa Bajraktarević, Sandro Šašivarević, Ervin Kustura, Benjamin Bućan

FK Romanija: Nikola Lazarević, Ognjen Jevtović, Nemanja Brčkalo, Ognjen Zlikovac, Dejan Obradović, Nemanja Lukić, Luka Cicović, Darko Šarović, Strahinja Jakovljević, Luka Simić, kapiten Mihailo Drobnjak;Trener Srđan Kusmik