Incident na tribinama tokom utakmice Slavije i Sarajeva

0

ISTOČNO SARAJEVO – Navijači Slavije iz Istočnog Sarajeva sukobili su se na tribinama sa igračima Sarajeva Barićem i Alispahićem i njihovim prijateljima koji su posmatrali utakmicu.

Prekid se desio u 67. minuti pa je utakmica bila prekinuta 15 minuta. Iako je navijačima u ovom kolu zabranjen odlazak na gostovanja odlukom Fudbalskog saveza BiH zbog terorističkog napada u Zvorniku, na stadionu u Istočnom Sarajevu se našlo dosta navijača Sarajeva.

Kod izjednačujućeg pogotka Sarajeva, koji je postigao Krste Velkoski u 66. minutu, došlo je do koškanja i tuče nekoliko domaćih i gostujućih pristalica na zapadnoj tribini, pa je banjalučki arbitar Ognjen Valjić prekinuo meč i povukao oba tima u svlačionice.

Na kraju su bodove na „Koševo“ odnijeli gosti pogotkom Miloša Stojčeva u trećem minutu sudijske nadoknade za 2:3 iako je Slavija vodila na poluvremenu sa 2:1.

Predsjednik Fudbalskog kluba Slavija Zdravko Šavija nakon poraza od Sarajeva bio je ogorčen na suđenje sudijske trojke na čelu s Ognjenom Valjićem.

Iznio je niz osuda i teških riječi na račun sudijske organizacije i kompletnog Fudbalskog saveza, a Sarajevo je optužio da “se ovako ne osvajaju titule“.

„Po igri i po svemu, bilo je realno da bude neriješeno, ali smo mogli igrati tri dana, ne bi nam sudije dozvolile da pobjedi. Ako Sarajevo želi ovako osvojiti titulu, ne trebaju ni uzeti“, kazao je Šavija i poručio:

„Ovo što je viđeno u Lukavici je sramota. Otvoreno se pitam: vrijedi li ovdje ulagati i biti sportski radnik“, dodao je uz poruku:

„Oni mogu zaboraviti za sva vremena da dolaze u Lukavicu, zabranjen im je dolazak“.

SLAVIJA – SARAJEVO  2:3 (2:1)

SRC „Slavija“

Gledalaca:  1500
Sudija: Ognjen Valjić (B. Luka)

Strijelci: 0:1 Benko, 1:1 Hodžurda, 2:1 Radosavljević, 2:2 Velkoski 60, 2:3 Stojčev 90

Slavija: Lučić, Radosavljević (od 53. Torbica), Hodžurda, Popović, Rovčanin, Govedarica (od 80. Oglečevac), Karić, Salković (od 78. Lambulić), Osmanković, Kartal, Zeba   Trener: Dragan Radović

Sarajevo: Delač, Rustemović (od 77. Duljević), Stojčev, Velkoski, Tatomirović, Purić (od 18. Bekić), Kalasi, Benko, Berberović, Puzigaća, Radovac   Trener: Dženan Uščuplić