Božićni turnir u Lukavici: Delije odbranile trofej

0

ISTOČNO SARAJEVO – Ekipa Delije Sarajevo je uspjela odbraniti trofej na tradicionalnom 13. Božićnom turniru u futsalu Slavija 2014, pošto su u finalnom susretu savladali sarajevski Centar SAS rezultatom 4:2.

Zvezdaši su poveli u 13. minuti, kada je Berjan iz slobodnog udarca sa oko osam metara, iskosa sa desne strane savladao reprezentativnog golmana Omerbegovića, 1:0. Sarajlije su poravnale u 17. minuti. Mulahmetović je asistirao za Lalića kojem nije bilo teško da matira Divčića, 1:1. Samo dva minuta kasnije Centar je iz slične akcije došao do preokreta. Ovaj put Bunar je asistirao za Kahvedžića, 1:2, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Nastavak susreta je dobro počeo za crveno-bele. Odlični Radmilović je u 22. minuti poravnao rezultat golom sa oko desetak metara, što je na noge diglo čitavu dvoranu. Prelomni trenutak ovog finalnog susreta desio se u 29. minuti, Živković je presjekao akciju Centra i krenuo sam prema protivničkom golu. Tada je Omerbegović startovao van svog golmanskog prostora rukom zakačivši loptu, zbog čega mu je sudija Soknić pokazao drugi žuti karton i za njega je ovaj meč bio završen. Ova situacija je znatno olakšala posao Delijama, koje su minut poslije isključenja drugim golom Berjana ponovo imali vođstvo, 3:2. Konačan rezultat postavio je Jusić 24. sekunde prije kraja meča.

U utakmici za treće mjesto ekipa Đurđić Servis je savladala Vizantiju 7:4.

Pobjedniku turnira pripala je nagrada od 4000 KM, drugoplasirana ekipa se morala zadovoljitisa sa 1000 KM, dok je trećeplasirani tim je dobio 500 KM.

Najbolji strijelac turnira je Ljubiša Berjan iz ekipe Delije, dok je nagrada za najboljeg golmana pripala Nebojši Divčiću kao i prošle godine, takođe iz pobjedničke ekipe. Nagrada Jovan Joco Sikima pripala je Ognjenu Eriću iz ekipe Đurđić Servis.

CENTAR SAS – DELIJE 2:4 (2:1)

Sportska dvorana „Slavija“
Gledalaca: 400;
Sudije: Zoran Soknić, Srđan Lubura;
Strijelci: 0:1 Berjan 13, 1:1 Lalić 17, 2:1 Kahvedžić 19, 2:2 Radmilović 22, 2:3 Berjan 30, 2:4 Jusić 40;
Žuti kartoni: Kerla, Berjan (Delije), Mulahmetović, Sesar (Centar);
Crveni Karton: Omrbegović (drugi žuti, Centar);

CENTAR SAS: Omerbegović, Lokmer, Lalić, Kahvedžić, Sesar, Mulahmetović, Sarić, Marković, Bunar, Aladžić;

DELIJE: Divčić, Jusić, Sipović, Radmilović, Čampara, Berjan, Živković, Knežević, Kerla; Predstavnik ekipe: Bojan Govedarica;

Omladinci Slavije osvojili turnir

U omladinskoj konkurenciji prvo mjesto je osvojila ekipa Slavije savladavši u finalu ekipu Dobrinje 4, rezultatom 5:2. Golove za pobjednika su postigli: Nikola Bjeloš (2), Nikola Popovac (2) i Aleksandar Milinković 1.

Za Slaviju su nastupali: Jovičić, Kljajić, Urta, Popovac, Planić, Babić, Bjeloš i Milinković. Predstavnik ekipe bio je Lučić. Za najboljeg golman proglašen je Nemanja Jovičić, za najboljeg igrača Nikola Popovac i za najboljeg strijelca Nikola Bjeloš, svi iz pobjedničke ekipe.