Borac savladao Slaviju, posljednje kolo odlučuje o putniku u niži rang

0

ISTOČNO SARAJEVO – Fudbaleri Borca savladali su danas u Banjaluci Slaviju sa 3:2 u susretu 29. kola Premiejr lige Bosne i Hercegovine.

Borac je poveo pogotkom Nemanje Bilbije u 10. minutu. Rašević je pred sam kraj prvog poluvremena izjednačio na 1:0.

U drugom poluvremenu Borac je napadao i bio mnogo bolji protivnik. Na 2:1 je povisio ponovo Nemanja Bilbija u 63. minutu. Petar Kunić je bio strijelac trećeg gola za Borac samo dva minuta kasnije. Tračan nade Slaviji je vratio Haris Bešlija, pogotkom sa bijele tačke u 78. minutu.

Borac je pobjedom obezbijedio nastup u Evropi i treće mjesto na tabeli, dok Slaviji predstoji posljednje kolo u kojem ne zavisi sve od tima iz Istočnog Sarajeva.

Meč u Banjaluci je počeo minutom ćutanja zbog pogibije pet ljudi u padu aviona.

Rezultati 29. kola: GOŠK – Čelik 0:0, Sloboda – Velež 2:0, Borac – Slavija 3:2, Zvijezda – Sarajevo 2:0, Željezničar – Kozara 2:1, Olimpic – Leotar 4:1, Zrinjski – Široki Brijeg 0:1, Travnik – Rudar 3:0