Istočni Stari Grad pobjednik Jelen kupa „Koran 2016“

0

Večeras je na terenima SC Koran odigrana finalna utakmica između ekipa Istočni Stari Grad i Naša mala destilerija. Kvalitetan i uzbudljiv susret završen je penalima.

Ekipa Istočni Stari Grad kvalitetnom i brzom igrom uspjela je da nadmaši protivničku odbranu i povede sa rezultatom 2:0. Međutim, pred kraj prvog poluvremena ekipa Naše male destilerije uspijeva postići dva pogodka i izjednačiti rezultat 2:2.

Drugo poluvrijeme je proteklo u pokušajima obje ekipe da riješe pitanje utakmice ali bez konkretnih rezultata. Meč je završen, a konačnog pobjednika odlučili su penali. Ekipa Istočni Stari Grad odnijela je konačnu pobjedu nakon kvalitetne golmanske odbrane.

Na večerašnjem izdanju Turnira snage su odmjerili i ekipe Opština Kalinovik koja je poražena od Vizantije rezultatom 8:9 (4:5) i zauzela 4. mjesto.

Utakmice su protekle u fer i sportskoj atmosferi. Više od hiljadu gledalaca je ispraćalo lijepe poteze aplauzom. Igrači na terenu su se ponijeli sportski, bez ijednog incidenta.

Generalni sponzor Turnira je Opština Pale.