Sloga iznenadila Sutjesku

0

FOČA – Ono čemu su se potajno nadali fudbaleri Sloge su u potpunosti ostvarili u meču protiv Sutjeske. Izabranici novog trenera Dobojlija Slavka Petrovića su savladali favorizovanog domaćina 0:1 i napustili stadion pokraj Ćehotine uzdignuta čela.

Sutjeska je tokom cijelog meča bila bolji tim, stvarali su Fočaci šanse od kojih su najidealnije bile u 10. i 28. minutu kada je Simić nakon slobodnih udaraca u dva navrata pogodio prečku gostujućeg gola. Kada su svi na stadionu očekivali da će se prvi dio utakmice završiti bez golova, uslijedio je brz kontranapad gostiju i uz grešku odbrambenih igrača Sutjeske, Radoslav Ristić je sa ivice kaznenog prostora pogodio mrežu domaćeg tima

I u nastavku utakmice Sutjeska je dikrtirala tempo, Šuka je zamalo bio neprecizan u 49. minutu slično kao i Radomir Drakul osam minuta kasnije. Sloga je mogla udvostručiti prednost u 66. minutu, ponovo su Dobojlije izvele brz kontranapad, Aleksandar Kršić je odigrao povratnu loptu za Đorića koji je sam, neometan sa 7-8 metar šutirao pored gola domaćeg tima.

Simić je pokušao iz slobodnog udarca u 72. i 75. minutu da iznenadi gostujućeg golmana Lukanovića koji je dobro obranio njegove udarce kao i pokušaj Boška Radović u 79. minutu. Poslednju priliku da donese bar bod svom timu propustio je Neđo Šuka u 87. minutu.

Sutjeska – Sloga (D) 0:1 (0:1)

Strijelac: 0:1 Ristić u 45. min.