FK Slavija-NK Široki Brijeg (1:0) 4:2

0

Naši fudbaleri su u okviru 11. kola PL BiH savladali Široki Brijeg rezultatom 4:2 i tako prekinuli niz negativnih rezultata.

Slavijaši su do vođstva došli u 35. minuti kada je Karić na asistenciju Karamatića pogodio za 1:0, što je bio rezultat nakon prvih 45. minuta igre. U nastavku susreta prava goleada. Prvo je Široki izjednačio. Igrao se 58. minut, Zakarić je bio u prodoru, a Karićev start u našem šesnaestercu glavni sudija Pilav je okarakterisao kao prekršaj i pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Kordić, 1:1.

Deset minuta kasnije sjajnu akciju našeg tima završava Dudić i donosi našem timu prednost, 2:1. Novu radost za naše navijače donio je danas odlični Karamatić, koji je na asistenciju Mamića, matirao Bilobrka, 3:1. Gosti su ponovo uhvatili rezultatski priključak u 80. minuti. Šilić je sa desne strane izveo slobodan udarac, a Džidić glavom sa pet metara matiraTomovića, 3:2.

Konačan rezultat postavio je prelijepim pogotkom Karamatić u 87. minuti. Slavija u sljedećem kolu gostuje Leotaru.