Džudisti džudo kluba „Rajko Kušić“ donijeli nove medalje

0

U subotu 30. oktobra u Sarajevu, u sportskoj dvorani Zetra, je održano državno prvenstvo BIH u džudou za seniore do 23 godine u organizaciji Džudo saveza BiH. Na ovom takmičenju tri takmičara džudo kluba „Rajko Kušić“ iz Pala su osvojili odličja: Snježana Pandurević bronzanu medalju u kategoriji do 78 kilograma, Miroslav Gajović zlatnu medalju u kategoriji do 60 kilograma, Nikola Savić bronzanu medalju u kategoriji do 66 kilograma.

Gajović je ovim rezultatom potvrdio svoje mjesto u reprezentaciji BIH i direktno se plasirao na Evropsko prvenstvo koje će se održati krajem novembra. U prilog tome da se radi o vrhunskom rezultatu govori i činjenica da se Gajović borio u kategoriji seniora iako se po godinama (17) tek ove godine pridružio kategoriji juniora.

U istom danu je pod pokroviteljstvom ambasade Japana održan medjunarodni turnir u džudou „Nippon“, na kojem je Nikola Savić osvojio srebrnu medalju u svojoj kategoriji. Time je ovaj mladi takmičar osvojio dva odličja na dva takmičenja u jednom danu.

Osvajačima medalja čestitamo na ovom izuzetnom uspjehu i želimo uspjeh u daljoj sportskoj karijeri, a mladom Gajoviću želimo puno sreće na predstojećem Evropskom prvenstvu.