Domaćin opravdao ulogu favorita

0

Sinoć su u Palama odigrane utakmice Omladinske regionalne futsal lige FSRS između domaćina KMF Jahorina te ekipa KMF Glasinac Sokolac i KMF Tango Istočno Sarajevo.

Domaćin je opravdao ulogu favorita i slavio u oba susreta, protiv Glasinca 6:3 i u posljednjem susretu večeri protiv Tanga 8:4. Susret između Sokočana i formalnih gostiju iz Istočnog Sarajeva je završen rezultatom 6:4. Posebno je bio interesantan i neizvjestan susret između Jahorine i Glasinca, gdje su gosti igrali bolje u prvom poluvremenu i vodili sa 2:3. U nastavku Jahorina pojačava tempo, vrši pritisak i sa četiri pogotka u nastavku nadoknađuje gol razliku iz prvog susreta na Sokocu kada su Paljani poraženi rezultatom 3:5.

Tango iz Istočnog Sarajeva se uigrao i sinoć je predstavljao ozbiljnog protivnika, za razliku od utakmica na Sokocu. Ekipa je namučila favorizovane Sokočane i Paljane, a koncentracija im je popustila tek u drugom poluvremenu.

Omladinska liga se igra u sklopu tri turnira na kojima se igraju tri utakmice između svih ekipa. Sve tri ekipe će biti domaćini po jedan put, a najbolja ekipa će se plasirati na završni turnir FSRS, čije mjesto odigravanja i termin će biti naknadno određeni.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/omladinska-futsal-liga-april-2013/] width=[54] height=[54] title=[Pale 18.04.2013.] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}