Crvena Zvezda i Kakanj u finalu 4. odbojkaškog turnira Pale 2012

0

Na 4. međunarodnom odbojkaškom turniru Pale 2012. koji je organizovan povodam krsne slave i  Dana opštine Pale – Velike Gospoine i otvaranja Sportsko-poslovnog centra „Peki“ u polufinalnim utakmicama postignuti su sljedeći razultati: Crvena Zvijezda –  URA Arbesbach 3:0 /25:20, 25:21, 25:15/ i Student – Kakanj 2:3 /20:25, 25:20, 25:17, 12:25, 13:15/.

U lijepoj atmosferi, dobro ispunjenim trebinama naše nove ljepotice, odbojkaši aktuelnog prvaka Srbije „Crvene Zvijezde“ opravdali su ulogu favorita. Ekipa iz Beograda nadvisila je u svim elementima igre odbojkaše URA Arbesbach iz Austrije. Zasluženo je slavila maksimalnim razultatom 3:0 poslije igre od jednog sata i deset minuta i tako se plasirala u finale odbojkaškog turnira  gdje ih očekuje ekipa iz Kaknja.

U drugoj utakmici odbojkaškog programa sastali su se domaći Student i aktuelni vičestruki prvak BiH odbojkaši Kaknja.

Poslije pet odigranih setova gdje je viđeno mnogo preokreta i uzbuđenja u „taj breku“ bolje se snalaze gosti i zasluženo slave razultatom 2:3 / 20:25, 25:20, 25:17, 12:25, 13:15 /.

Pred punim trebimama nove dvorane, pritisak i trema je učinila svoje, a u želji da se prestave u što ljepšem odbojkaškom izdanju naši „Studenti“ loše otvaraju utakmicu. Gostima polazi sve za rukom pa sigurnom igrom i vrlo lako dolaze do 20:25 i vodstva od 0:1.

U drugom i trećem setu /25:20, 25:17/ izabranici Vadana Savića popravljaju igru. Blok je sastavljen, prijem servisa pouzdan, napad uspješan pa semafor pokazuje 2:1 za domaćina. U ovome periodu igre se istakao  bloker Bojan Tomić, a mladi šesnestogodišnji „dizač“ Miloš Janković razigrao je: Milana Boršnera, Marka Dejanovića i Marka Tadića. Pouzdan na prijemu servisa bio je i borbeni libero Nenad Pelemiš.

Na otvaranju četvrtog seta odbojkaši Studenta imaju prednost 9:7, zatim dolazi do potpunog pada u igri. Nastupa smušenost, neorganizovanost pa gosti seriom 3:18 dolaze do izjednačenja 2:2.

U petom setu viđeno je najviše uzbuđenja. Igra se poen za poen. Na obaveznom odmoru prednost je na strani domaćina 8:7 koja se drži do 12:10. Tada na servis crtu dolazi iskusni Almir Aganović i seriom 0:4 omogućava „Cementarima“ iz Kaknja, a uz pomoć „srednjaka“ Azara Eminovića i Vladana Čeremiđžića da privedu utakmicu kraju 13:15 i konačnih 2:3 za finale turnira. Meč je trajao 01.57 h.

SPC „Peki“ Pale
Gledalaca: 1500

OK STUDENT – OK KAKANJ  2:3 / 20:25, 25:20, 25:17, 12:25, 1315 /

OK Student: Milan Boršner, Miloš Janković, Milan Matović, Predrag Košarac, Damjan Čvoro, libero Bojan Aleksić, kapiten Marko Tadić, Ognjen Veselinović, Bojan Tomić, Marko Dejanović, Marko Simović, Nenad Pelemiš, Treneri: Vladan Savić, Dragoslav Savić

OK Kakanj: Čeremiđžić, Alić, Krivokapa, Eminović, Đakovac, libero Mustafić, Šormaz, kapiten Aganović, Bjelopoljak, Pajić, Trener: Ganić

Današnji program počine u 11.00 časova utakmicom za treće mjesto između našeg Studenta i gostiju iz Austrije odbojkaša VC URA Arbesbach.

Finalna utakmica je na rasporedu u 13.00 časova, igraju Crvena Zvijezda i odbojkaši iz Kaknja.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/4-odbojkaski-turnir-pale-2012/] width=[54] height=[54] title=[4. međunarodni odbojkaški turnir Pale 2012] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[100]}